Niedziela Miłosierdzia Bożego – ogłoszenia parafialne

AdministratorOgłoszenia

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy św. o godz.10.00 dzieci złożą w procesji z darami ofiary ze swoich skarbonek wielkopostnych na Dzieła Miłosierdzia; w liturgii Mszy św. weźmie udział grupa harcerzy ZHR z Wysokiego Mazowieckiego ; po Mszy św. spotkanie z harcerzami i ich instruktorem z dziećmi od kl.IV Sz.P. wzwyż , którzy chcieliby wstąpić do drużyny harcerskiej. Po sumie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wystawionym Najświętszym Sakramentem.

2. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz.17.00. W piątek o 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego i msza św. o godz.16.00. Spotkanie scholi o godz.17.30 i chóru o godz.19.00.

3. Odpust parafialny ku czci NMP Królowej Polski odbędzie się 3 maja br.; o godz.12.00 Mszę św. w intencji strażaków odprawi i wygłosi słowo Boże Ks.dr Mirosław Brzeziński wykładowca na KUL-u.

4. W przyszłą niedzielę /30.IV./ po Mszy św. o godz.10.00 – spotkanie z młodzieżą do Bierzmowania; po sumie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

5. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 21 maja 0 godz.10.00. Sakramentu Bierzmowania Ks. Biskup udzieli naszej młodzieży w drugi dzień Zielonych Świąt 5 czerwca o godz.17.00. Nowy witraż fatimski, który będzie wstawiony w kościele będzie darem ołtarza od bierzmowanych, dzieci pierwszokomunijnych i ks. proboszcza. Drugi witraż św. Apostołów Tadeusza i Szymona – dar od p. Wiesława Kuleszy i jego mamy z Wnory Wiechy.

Na Święto Matki Bożej Fatimskiej 13 maja br. na stulecie Objawień Maryi w Fatimie wykonany zostanie nowy dębowy ołtarz ku czci Matki Bożej z ofiar składanych przez rodziny parafii w czasie nawiedzenia figury fatimskiej i z ofiar Kółek Różańcowych. W dniu 15 kwietnia 2017 roku zakończyła się trwająca prawie dwa lata peregrynacja figury fatimskiej , która nawiedziła 620 rodzin w naszej parafii. Figura Matki Bożej Fatimskiej wróciła do kościoła.

6. Ogłoszenie CEK w Kuleszach Kościelnych: od 1 maja br w poniedziałki i wtorki w godz.12.00 – 20.00 będzie prowadzony nabór osób /dzieci i młodzieży/ uzdolnionych muzycznie do grupy ” Młode Talenty”; natomiast w środy i czwartki w godz.12.00 – 20.00 do grupy „Koła Teatralno – kabaretowego”. Więcej informacji na str. internetowej: www.kuleszekoscielne.naszabiblioteka.com