III niedziela wielkanocna 30.04.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

Od dziś serdecznie witamy na nowej stronie internetowej naszej parafii w nowej szacie graficznej. Zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszej strony, ciekawych wydarzeń z życia parafii . Serdecznie pozdrawiamy internautów: Ks. proboszcz i Przemysław S. Szczęść Boże!

Jutro rozpoczynamy miesiąc maj – w Roku Jubileuszu 100-lecia Objawień Fatimskich i 300 rocznicy koronacji cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej poświęcony jest w sposób szczególny Maryi Matce Boga i Człowieka. W polskiej tradycji zachowany jest piękny zwyczaj odmawiania litanii loretańskiej i śpiewania pieśni maryjnych nie tylko w kościołach, ale również w domach i przydrożnych kapliczkach. Z tej okazji dzięki staraniom Ks. proboszcza i P. Stefana Grodzkiego został wydany parafialny śpiewnik maryjny, który ma służyć wiernym do szerzenia kultu Matki Bożej i pogłębiania wiary w Boga i wstawiennictwo NMP naszej Matki i Królowej. Zachęcamy zatem do czynnego udziału w nabożeństwach majowych. W kościele będą one odprawiane w dni zwykłe po Mszy św. o godz.19.00; w niedziele i święta po Mszy św. na przemian.

W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci NMP Królowej Polski. Sumę odpustową z procesją w intencji strażaków odprawi i wygłosi Słowo Boże ks. Dr Mirosław Brzeziński wykładowca z KUL. Msze św. pozostałe o godz.8.00; 10.00 i 17. Spotkanie organizacyjne ze strażakami jutro o godz.20.00 . Z okazji nadchodzącego święta maryjnego i narodowego wywieszamy flagi narodowe i maryjne.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca: Msze św. rano o godz.7.00 i popołudniu po Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz.16.00; w pierwszą sobotę miesiąca /wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi/ rano o godz.7.00 i 19.00. ; w Kalinowie Czosnowie popołudniu w Domu Pomocy Społecznej o godz.16.00. W piątek spotkanie scholi o godz.17.30; chóru o godz.19.00

W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu , adoracją i litanią loretańską odprawione będzie po Mszy św. o godz.10.00. Ofiary do puszek zbierane będą na ofiary wojny w Syrii, zwłaszcza chrześcijan najbardziej dotkniętych dramatem wojny.

Dziś po Mszy św.o godz.10.00 w kościele spotkanie z młodzieżą do Bierzmowania; po sumie z dziećmi do I komunii św. i ich rodzicami; w przyszłą niedzielę tylko z dziećmi do I Komunii św. po sumie.Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii w tym roku odbędzie się w niedzielę 21 maja o godz.10.00. Od przyszłego roku I Komunia dzieci będzie się odbywać w ostatnią niedzielę maja. Według wytycznych Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej dzieci będą nadal przystępować do I Komunii św. w III-ciej klasie Szkoły Podstawowej. Sakramentu Bierzmowania w tym roku Ks. Biskup udzieli młodzieży 5 czerwca o godz.17.00.

W tym tygodniu w kościele stolarz rozpocznie składanie nowego ołtarza poświęconego Matce Bożej. W połowie maja będą prowadzone prace kamieniarskie przy ogrodzeniu. Na przełomie maja i czerwca br rozpoczną się prace remontowo-renowacyjne starej plebanii wpisanej do zabytków.

Podlaski Oddział ARiMR przypomina rolnikom, iż wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za rok 2017 składa się do 15 maja br. Wnioski można składać bezpośrednio do biur Agencji lub przez internet.