IV niedziela wielkanocna 07.05.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz.10.00 odprawione będzie nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z adoracją. po nabożeństwie zapraszamy rodziców do wspólnej modlitwy różańcowej , którą poprowadzi Koło Różańcowe Nauczycieli i Wychowawców. Na sumie poświęcenie wody; po sumie spotkanie z dziećmi do I Komunii św.
  2. . Jutro obchodzimy święto św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Naszym modlitwom polecamy w tym dniu solenizantów a zwłaszcza Ks. Biskupa seniora Stanisława Stefanka.
  3. W środę 10 maja o godz.7.00 – Msza św. za Ojczyznę, popołudniu o godz.19.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, msza św. z nabożeństwem majowym.
  4. W piątek o 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo majowe i Msza św. o godz.16.00. Spotkanie scholi o godz.17.30 i chóru o godz.19.00.
  5. W sobotę 13 maja br obchodzimy setną rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie. Wieczorem na godz.19.00 zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę św. dziękczynną z udziałem chóru , nabożeństwo majowe i na procesję Fatimską.która przejdzie ulicami Kulesz Kościelnych /o zabezpieczenie procesji proszę OSP/. W procesji pójdziemy z figurą Matki Bożej, feretronami, świecami , odmawiając w drodze różaniec i śpiewając pieśni maryjne. Na zakończenie procesji wyśpiewamy Maryi radosne Magnificat.
  6. W roku jubileuszu 100-lecia Objawień Matki Bożej i 300-rocznicy koronacji cudownego Obrazu M.B.Cz. w kościele został zbudowany nowy ołtarz ku czci Matki Bożej jako wotum wdzięczności rodzin parafii za dar nawiedzenia. Uroczystego poświęcenia nowego ołtarza dokona Ks, Biskup Łomżyński w dniu 5 czerwca br o godz.17.00 w święto NMP Matki Kościoła.
  7. W tym miesiącu zbierane będą kwartalne ofiary na prace prowadzone w kościele i przy kościele.
  8. W przyszłą niedzielę spotkanie z młodzieżą do Bierzmowania po Mszy św. o godz.10.00, po sumie z dziećmi do I Komunii św.