VI niedziela wielkanocna 21.05.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz.10.00 – 41 dzieci naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Komunii św.; w darze ołtarza złożyły ofiarę na witraż Fatimski. Przez cały tydzień dzieci pierwszo-komunijne będą uczestniczyły we Mszy św. popołudniowej i nabożeństwie majowym o godz.19.00, w / piątek o godz.16.00/.
  2. Dzisiaj rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje: Msze św. /nabożeństwo poświęcenia pól z procesją/odprawiane będą w kościele o godz. 8.00. Porządek nabożeństw: poniedziałek 22.05. br – Gołasze Mościckie, Gołasze Górki, Gołasze Puszcza; wtorek 23.05. – Nowe Wykno i kolonie, Stare Wykno; środa 24.05. – Gołasze Dąb, Tybory Uszyńskie, Czarnowo Biki ; czwartek 25.05. – Chojane Sierocięta, Chojane Stankowięta, Chojane Pawłowięta; piątek 26.05. – Chojane Gorczany, Chhojane Piecki, Chojane Bąki; sobota 27.05. – Kulesze Kościelne, Kulesze Podawce, Kulesze Podlipne…/ po nastepnej niedzieli/ poniedziałek 29.05. – Nowe Grodzkie, Stare Grodzkie, Grodzkie Szczepanowięta; wtorek 30.05. – Kulesze Litewka, Nziołki Dobki, Niziołki Stare, Stara Litwa; środa 31.05. – Wnory Wiechy, Wnory Pażochy; czwartek 1.06. – Kalinowo Solki, Kalinowo Czosnowo; piątek 2.06. – Nowe Kalinowo, Stare Kalinowo.
  3. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na godz.10.00 zapraszamy na Mszę św. i koncert maryjny „Oto matka Twoja”Maryja w twórczości wielkich kompozytorów i mistrzów polskiego pióra/ w wykonaniu państwa Tomasza i Anny Ostrowskich z Warszawy. Po Mszy św. krótkie spotkanie z młodzieżą do Bierzmowania. O godz.12.00 – Msza św. w intencji dzieci rocznicowej Komunii św. /spotkanie z dziećmi w piątek, o godz.15.30 – spowiedz, po Mszy św. próba o godz.16.30./ W tygodniu w najbliższy czwartek o godz.16.00 spotkanie z przygotowującymi się do Bierzmowania . W piątek o 17.30 – schola; o godz.19.00 – chór.
  4. Za dwa tygodnie 4 czerwca br w uroczystość Zesłania Ducha św.odbędzie się Złoty Jubileusz 13 par małżeńskich oraz po Mszy św. o godz.10.00- festyn św. Rodziny z okazji Dnia Dziecka/przygotowywany przez parafię Kulesze Kościelne , starostwo powiatowe i wioski : Tybory Uszyńskie, Niziołki Dobki ,Niziołki Stare. Serdecznie zapraszamy…!
  5. Klub Miłośników Historii zaprasza dziś na wykład Andrzeja Filipiaka na temat „Robert Schuman – założyciel wspólnoty narodów- Unii Europejskiej”, który odbędzie się MOK w Wysokiem Mazowieckiem o godz.18.00.
  6. Można zgłaszać się do P.Elżbiety Mierzwińskiej , na wycieczkę do Wilna , która odbędzie się w dniach 10-11.06.2017.
  7. Do prac w tym tygodniu zapraszam na wtorek i środę – Nowe Wykno z koloniami ; na środę i czwartek – Stare Wykno.
  8. W tym tygodniu prowadzone będą złocenia ołtarza ku czci Matki Bożej.