Niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 28.05.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj Kościół obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. O godz.12.00 odprawiona będzie Msza św. w intencji dzieci rocznicowej Komunii św. O godz.10.00 podczas Mszy św. odbędzie się koncert maryjny ” Oto Matka Twoja” w wykonaniu P. Tomasza i Anny Ostrowskich z Warszawy. Po Mszy św. – krótkie spotkanie z młodzieżą do Bierzmowania. Nabożeństwo majowe dzisiaj po Mszy św. o godz.8.00. dzisiaj również przypada 36 rocznica odejścia do Pana Sługi Bożego Ks.Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Polski.
  2. W środę w święto nawiedzenia NMP – zakończenie nabożeństw majowych o godz.19.00. Od czwartku 1 czerwca rozpoczynają się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane będą w dni zwykłe po Mszy św. o godz.7.00 rano /w piątki w czasie Godziny Miłosierdzia Bożego/.; w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.8.00.
  3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – zapraszamy dzieci pierwszo-komunijne do obchodzenia 9 -ciu pierwszych piątków miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca Msze św. rano o godz.7.00 i popołudniu ze ślubem o godz.17.00; w Kalinowie Czosnowie , w Domu Pomocy Społecznej o godz.16.00.
  4. W przyszłą niedzielę w uroczystość Zesłania Ducha św. 4 czerwca br o godz.10.00 – 13 par małżeńskich obchodzić będzie Złoty Jubileusz 50-lecie małżeństwa. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej w intencji jubilatów będzie przewodniczył Ks. Infułat Dr Jan Sołowianiuk z Łomży, podczas której małżonkowie odnowią przysięgę małżeńską. Na zakończenie Mszy św. udzielone będzie również błogosławieństwo dla matek oczekujących dziecka. Po Mszy św. ok. godz.11.30 rozpocznie się na placu przed kościołem Festyn św. Rodziny , którego organizatorami jest parafia i starostwo powiatowe. W przygotowania festynu włączą się wioski: Stara Litwa, Niziołki Stare, Niziołki Dobki i Tybory Uszyńskie. Program festynu zamieszczony jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej. W programie występy zespołów muzycznych, scholi, młodych talentów, grupy tanecznej, Teatru Form Różnych z Zambrowa, bezpłatne zabawy dla dzieci /wesołe miasteczko/… Przewidziane zakończenie festynu o godz.17.00 . Porządek Mszy św. w tym dniu zachowany będzie niedzielny. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi.!
  5. W drugi Dzień Zesłania Ducha św. tj. w poniedziałek 5 czerwca br, w święto NMP Matki Kościoła o godz.17.00 ks. Biskup Janusz Stepnowski wraz z księżmi jubilatami obchodzącymi 40-lecie kapłaństwa będzie przewodniczył Mszy św. w czasie której udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania, poświęci nowy ołtarz Matki Bożej i witraż fatimski.
  6. Młodzież , która ma przyjąć sakrament Bierzmowania zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych i nowennie do Ducha św., które odprawiane będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz.19.00. W środę 31 maja przed nabożeństwem o godz.18.00 ks. moderator z Łomży przeprowadzi wśród młodzieży egzamin z dojrzałości chrześcijańskiej. Kandydaci do Bierzmowania i świadkowie mogą przystąpić do spowiedzi w środę o godz.19.00 i w piątek o godz.15.30 w czasie nabożeństwa do NSPJ i Mszy św. o godz.16.00; po Mszy św. odbędzie się spotkanie – próba. W sobotę o godz.9.00 odbędzie się generalna próba dla młodzieży przystępującej do Bierzmowania, po niej sprzątanie i dekoracja kościoła. W przyszłą niedzielę – zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  7. Msze św. nabożeństwa poświęcenia pól w tym tygodniu odprawiane będą: w poniedziałek – Grodzkie Nowe, Grodzkie Szcepanowięta, Grodzkie Stare; wtorek – kulesze Litewka, Niziołki Dobki, Niziołki Stare, Stara Litwa; środa =- Wnory Wiechy i Wnory Pażochy; czwartek – Kalinowo Solki i Kalinowo Czosnowo; piątek – Kalinowo Nowe i Kalinowo Stare.
  8. W piątek o godz.17.30 – spotkanie scholi; próba chóru o godz.19.00.
  9. Dziękujemy za złożone ofiary kwartalne na kościół. Obecnie w kościele prowadzone są złocenia nowego ołtarza, na zewnątrz – na placu przed kościołem /plan zagospodarowania placu zamieszczony jest w gablocie/ wylewana będzie podstawa pod pomnik Prymasa i wstawiane będą słupki ogrodzeniowe z kamienia polnego…