Niedziela Trójcy Przenajświętszej 11.06.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawione będzie po Mszy św. o godz.10.00.
  2. W czwartek 15 czerwca br obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz.8.00; 10.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz.10.00 udajemy się w procesji eucharystycznej ulicami Kulesz Kościelnych do 4 ołtarzy. I – przy budynku parafialnym przygotowują Chojane Sierocięta; II – przy U.G. przygotowują Chojane Pawłowięta; III – przy ul. Obwodowej Chojane Stankowięta; IV – przy kościele /od parkingu/ Chojane Gorczany, Chojane Piecki, Chojane Bąki. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie procesji; o zabezpieczenie trasy procesji przez OSP. Trasę procesji dekorujemy religijnymi emblematami i flagami. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach zwłaszcza w tym dniu , gdy publicznie oddajemy najwyższą cześć Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. W oktawie Bożego Ciała Msze św. odprawiane będą o godz.17.00; na zakończenie oktawy o godz.19.00.
  3. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz.10.00 udzielane będą chrzty dzieciom; po sumie – nabożeństwo ku czci NSPJ.
  4. Do końca roku szkolnego Dyrekcja Zespołu Szkół i Rada Rodziców prosi rodziców i uczniów o zgłaszanie kandydatów na patrona szkoły, spośród których zostanie wyłoniony jeden. Na placu przed kościołem w przyszłym roku stanie pomnik /rzeżba z piaskowca/ Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski, Wielkiego Polaka miłującego Kościół i Ojczyznę. Obecnie wylana została betonowa podstawa pod pomnik. Przy kościele trwają prace kamieniarskie ; w kościele pozłacany jest nowy ołtarz. Do prac społecznych przy kościele zapraszam w trym tygodniu na piątek i sobotę Stare Wykno.
  5. W ubiegły poniedziałek w święto NMP Matki Kościoła 56 osób przyjęło sakrament Bierzmowania w czasie Mszy św. sprawowanej przez ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego i Jubilatów obchodzących 40 – lecie kapłaństwa.
  6. MOK w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza w dniu 16.06.2017 r. na godz.19.30 na film pt.” Teraz i w godzinę śmierci”.