XII niedziela zw. 25.06.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

1 .Dzisiaj po Mszy św. o godz.10.00 odprawione będzie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W czwartek 29.06.2017 obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz.9.00; 11.30 i 17.00. Ofiary na tacę zbierane będą na Stolicę Apostolską.

3. W środę nowenna do MBNP o godz.17.00. W piątek o 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz.16.00. W pierwszą sobotę miesiąca lipca Msze św. rano o godz.7.00 i popołudniu o g.16.00 w Domu Pomocy Społecznej w Kalinowie Czosnowie.

4. W sobotę 1 lipca br przez naszą parafię przechodzić będzie piesza łomżyńska pielgrzymka do Hodyszewa /80 osób/ . O godz.10.00 zatrzyma się na krótki odpoczynek i poczęstunek w Kuleszach Kościelnych przy kościele, a następnie ok. godz.13.00 na obiad w Kalinowie Starym. Jak co roku liczę na życzliwość parafian i zorganizowanie posiłku dla pielgrzymów; w Kuleszach Kościelnych w sali parafialnej mieszkańcy przygotują napoje i ciasto, a w Kalinowie Starym u p. Kierzkowskich -posiłek obiadowy dla pielgrzymów. Ponadto w sobotę w godz.12.00 /sobota/ do 10.00 /niedziela/ będzie przejeżdzał pierwszy wysoko-mazowiecki maraton, rajd rowerowy, którego uczestnicy będą zatrzymywać się przy kościele na chwilę odpoczynku. Wczoraj do Zuzeli, miejsca urodzin ks. Prymasa Tysiąclecia odbyła się rowerowa pielgrzymka z Kulesz Kościelnych pod kierunkiem ks. Jarka w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego- Prymasa Polski.

5. Zakończyły się prace – złocenia bocznego ołtarza poświęconego Matce Bożej. W tym tygodniu zakończą się prace kamieniarskie przy ogrodzeniu a rozpoczną się prace renowacyjne zabytkowej plebanii. Od strony ulicy Łąkowej zalewana jest betonem fundament i podmurówka pod ogrodzenie, do którego wykorzystamy ogrodzenie /przęsła/.