XV niedziela zwykła 16.07.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. W przyszłą niedzielę 23 lipca br o po Mszy św. o godz.10.00 na placu przed kościołem odbędzie się poświęcenie pojazdów /samochodów., motocykli / w związku ze zbliżającym się świętem św. Krzysztofa – patrona kierowców. Podobnie jak w ubiegłych latach ofiary pieniężne zbierane do puszek przeznaczone będą w ramach akcji „Miva” na zakup pojazdów na misje św.
  2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.00. W piątek o 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz.16.00.
  3. W kościele został wstawiony nowy witraż św. Apostołów Tadeusza i Szymona Gorliwego – dar od Wiesława i śp. Tadeusza Kuleszów z miejscowości Wnory Wiechy. Na rok 2018 zaplanowane są dwa witraże: jeden na jubileusz 525-lecia parafii /od księży pochodzących z parafii/ i drugi na setną rocznicę odzyskania niepodległości /zarezerwowany/. Na ostatnie okna /trzecie i czwarte / szukamy fundatorów witraży.
  4. Na plebanii zabytkowej prowadzone są prace konserwatorskie -budowlane. Na dachu kładziony jest gont modrzewiowy…/zdjęcia na stronie w aktualnościach/.