XVII niedziela zwykła 30.07.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

1.Sierpień jest miesiącem maryjnym naznaczony pielgrzymkami do Sanktuariów Matki Bożej; 1 sierpnia wyrusza kolejna piesza pielgrzymka z Łomży na Jasną Górę, która zakończy się w dniu 13 VIII. W tym miesiącu przeżywamy również ważne rocznice w wymiarze narodowym jak 73 rocznica powstania warszawskiego i „Cudu nad Wisłą” w roku 1920. W miesiącu sierpniu Kościół w Polsce wzywa corocznie do modlitwy o trzeżwość narodu i praktykowania cnoty abstynencji od napojów alkoholowych . Ofiarujmy w wyżej podanych intencjach nasze modlitwy i wyrzeczenia. W każdą niedzielę sierpnia przed poranną Mszą św. zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek ku czci NMP.

2.W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca; msze św. rano o godz.7.00, popołudniu o 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz.16.00. W pierwsza sobotę miesiąca Msze św. rano o godz.7.00. i o godz.18.00 /ze ślubem/; w Domu Pomocy Społecznej w Kalinowie Czosnowie Msza św. o g.16.00. W piątek o godz.19.00 próba chóru parafialnego.

3.W przyszłą niedzielę /Święto Przemienienia Pańskiego/ – pierwszą miesiąca po Mszy św.o godz.10.00 odprawione będzie nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją. Taca zbierana będzie na KUL i cele edukacyjne diecezji.

4.Za dwa tygodnie w naszej parafii odbędą się Dożynki parafialne i Festyn św. Bartłomieja. Gospodarzami tegorocznych Dożynek będą mieszkańcy miejscowości Wnory Wiechy.

5.Odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja Apostoła odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca 27 sierpnia br.

6.Prowadzone są prace renowacyjno – budowlane zabytkowej plebanii w Kuleszach Kościelnych, z początkiem tygodnia rozpoczynamy prace przebudowy placu przed kościołem. Do prac społecznych w tym tygodniu zapraszam na poniedziałek i wtorek – Stare Grodzkie; na środę – Niziołki Dobki; na czwartek – Niziołki Stare; na piątek – Kulesze Litewka.