XX niedziela zwykła 20.08.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. W czwartek 24 sierpnia br przypada wspomnienie św. Bartłomieja Apostoła – męczennika – patrona naszego kościoła / Msze św. rano o godz.7.00 i popołudniu o godz.17.00/ . Odpust parafialny odbędzie się w najbliższą niedzielę 27.08.2017 r. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. kanonik Stanisław Szymborski, który odprawi sumę odpustową z procesją. W sobotę – przeddzień odpustu na cmentarzu grzebalnym o godz.19.00 odprawione będzie nabożeństwo za zmarłych z naszych rodzin, na które zapraszamy parafian.
  2. W sobotę 26 sierpnia Kościół w Polsce obchodzi uroczystość NMP Częstochowskiej; msze św. rano o godz.7.00 i popołudniu o godz.17.00. Próba chóru w piątek o godz.19.00.
  3. W przyszłą niedzielę Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym przez nawałnicę /wichury i ulewy/ jakie nawiedziły północno -zachodnie tereny Polski.
  4. Dziękujemy gospodarzom Dożynek – mieszkańcom Wnory Wiechy za piękny wieniec dożynkowy, przygotowanie liturgii mszy św. i wiejski stół. Delegacja z Wnor Wiechy będzie reprezentowała naszą parafię na Dożynkach Diecezjalnych w Kolnie w dniu 10 września br.
  5. W tym tygodniu do prac porządkowych na cmentarzu zapraszam na czwartek i piątek Chojane Sierocięta. Po następnej niedzieli będziemy zdejmować starą kostkę na placu.