XXI niedziela zwykła – odpust ku czci św. Bartłomieja Ap. 27.08.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj obchodzimy święto patronalne naszego kościoła – odpust ku czci św. Bartłomieja Ap. O godz.12.00 odprawiona będzie suma odpustowa z procesją , której będzie przewodniczył ks. kanonik Stanisław Szymborski. Po każdej mszy św. zbierane będą do puszek ofiary dla poszkodowanych rodzin przez burze i nawałnice jakie miały ostatnio miejsce w pólnocno-zachodniej Polsce.
  2. Msze św. w pierwszy piątek miesiąca o godz.7.00, o 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz. 16.00. W tym dniu przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej – modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny. W pierwszą sobotę miesiąca Msze św. rano godz.7.00 i popołudniu o godz. 16.00 w Domu Pomocy Społecznej w Kalinowie Czosnowie. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego nastąpi w następny poniedziałek 4 września br.
  3. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze odbędą ogólnopolskie Dożynki, natomiast 10 września br. w niedzielę w Kolnie odbędą się Diecezjalne Dożynki z udziałem naszej delegacji z Wnory Wiechy.
  4. Trwają prace wykończeniowe , renowacyjno – budowlane zabytkowej plebanii w Kuleszach Kościelnych; natomiast na placu przed kościołem prowadzone są prace zagospodarowania terenu kostką granitową i zielenią.
  5. W tym tygodniu do prac społecznuch na cmentarzu i przy kościele zapraszam na wtorek – Chojane Stankowięta, na środę – Chojane Piecki; na czwartek i i piątek – Chojane Pawłowięta; na sobotę – Chojane Gorczany i Chojane Bąki.