XXVII niedziela zwykła 08.10.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawione będzie po  sumie. Wspólnota Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na różaniec w intencji dzieci szkolnych po Mszy św. o godz.10.00.
  2. We wtorek 10 .X. br o godz.17.00 – Msza św. i nabożeństwo różańcowe w intencji naszej Ojczyzny.  Z okazji 50 – lecia istnienia Koła Różańcowego Kalinowa Solki i Nowego Kalinowa we wtorek o godz.13.00 w Kalinowie Solki odprawiona będzie  Msza św. dziękczynna.
  3. W piątek 13.X. przypada setna rocznica ostatnich Objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji na godz.19.00 w piątek zapraszamy wszystkich parafian na procesją Fatimską z różańcem ulicami naszej miejscowości /zabieramy ze sobą różance, świece, lampiony/. Będziemy modlić się za nasze rodziny i za naszych zmarłych; wcześniej jak zwykle o 15.00- Godzina Miłosierdzia Bożego i Msza św. o 16.00.
  4. W sobotę 14.X. przypada święto Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy najlepsze życzenia i w ich intencji w tym dniu ofiarujemy modlitwę różańcową po Mszy św. o godz.17.00.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Idżmy naprzód z nadzieją”. Szkolne Koło Caritas  zbierać będzie do puszek ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny, z którego w  części będzie korzystała ucząca się młodzież pochodząca z najuboższych rodzin.
  6. Chłopcy z klas IV Szkoły Podstawowej mogą zapisywać się do Służby Liturgicznej Ołtarza – ministrantów.