XXX niedziela zw. Rocznica poświęcenia kościoła 29.10.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj obchodzimy  uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Nabożeństwo różańcowe po sumie odprawione będzie w intencji budowniczych i fundatorów naszej świątyni /konsekracji naszego kościoła dokonał ks. Biskup Stanisław Łukomski dnia 18.06.1939 r./
  2. W środę 1 listopada Kościół obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawione będą o godz.8.00; 10.00 /z procesją na cmentarz/ o o godz.12.00 na cmentarzu grzebalnym za zmarłych kapłanów. Ofiary na tacę zbierane będą na pokrycie kosztów związanych z pracami brukarskimi na placu przed kościołem.
  3. W czwartek 2 listopada- Dzień Zaduszny – modlimy się za naszych zmarłych i za dusze w czyśćcu cierpiące. Msze św. główne odprawione będą o godz.9.00; godz.11.30– – nabożeństwo żałobne za zmarłych z rodzin z procesją na cmentarz – zakończone modlitwą różańcową.; popołudniu Msza św. o godz.17.00. W dniu zadusznym zachowany jest zwyczaj tzw. poddzwonnego – głos dzwonu wraz z modlitwą  wznosi się do Boga upraszając Boże Miłosierdzie dla dusz w czyścu cierpiących.
  4. W dniach 1 – 8.XI. można uzyskać odpust zupełny i ofiarować między innymi za naszych zmarłych. Od Dnia Zadusznego do 9.XI.-  w oktawie modlimy się na różańcu za zmarłych w dni zwykłe po Mszy św. o godz.17.00; w piątek o godz.15.00 w Godzinie Miłosierdzia Bożego/wypominki  jednorazowe/.
  5. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz.10.00 – nabożeństwo za zmarłych i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Chrzty dzieciom  udzielane będą w trzecią niedzielę miesiąca 19.XI. o godz.10.00.
  7. Do prac porządkowych na cmentarzu zapraszam na najbliższy poniedziałek i wtorek – Kalinowo Solki.
  8. Przypominamy o segregowaniu śmieci na cmentarzu grzebalnym: oddzielnie – odpady naturalne i oddzielnie – odpady sztuczne.