XXXIII niedziela zwykła 19.11.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj o godz.10.00 udzielane będą chrzty dzieciom. Dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z ubogimi; o godz.12.00 odprawiona będzie Msza św. z przygotowaną liturgią przez dzieci szkolne, w czasie której będziemy się modlić się za ludzi ubogich, bezdomnych, cierpiących na skutek wojen i konfliktów na świecie.
  2. We wtorek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. – modlimy się w tym dniu za Pasterza naszej Diecezji Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego, który obchodzi imieniny.
  3. W środę obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Z tej okazji Panu organiście, wszystkim chórzystom i scholi składamy najlepsze życzenia, polecając naszym modlitwom /jednocześnie zapraszamy do chóru i scholi osoby pragnące wielbić Boga swoim pięknym głosem /. W najbliższy piątek spotkanie scholi o godz.17.30 i chóru o godz.19.00.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz.10.00 na zakończenie roku liturgicznego będzie odprawione nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu ku czci Jezusa Chrystusa Króla; zostanie również odczytany akt poświęcenia się Chrystusowi Królowi wszechświata.
  5. Pielgrzymka do Torunia na obchody rocznicy powstania Radia Maryja w dniu 2.XII. br. Zapisy u pani Elżbiety Mierzwińskiej.
  6. W tym tygodniu  firma kamieniarska zakończy prace z układaniem kamiennej kostki na placu przed kościołem i przy starej plebanii. Będą prowadzone prace ziemne /pod zieleń/, ; do tych prac zapraszam na poniedziałek – Grodzkie Szzcepanowięta, na wtorek – Chojane Pawłowięta /w razie opadów deszczu lub śniegu przekładamy prace na następny dzień/.
  7. Komunikat Polskich Linii Kolejowych:  W miesiącu grudniu 2017 roku po wielu latach planowane jest przywrócenie ruchu kolejowego pomiędzy stacjami Śniadowo i Łapy. Początkowo to będzie ruch towarowy, chociaż w przyszłości o ile spotka się z zainteresowaniem Przewożników i Samorządu Województwa Podlaskiego zostanie wznowiony ruch pasażerski. W związku z tym piesi i kierujący pojazdami zobowiązani są do zachowania przepisów drogowych i ostrożności na przejazdach kolejowych; zatrzymania się i upewnienia się – czy nie zbliża się pociąg  / uważać trzeba w tej chwili na tzw. drezyny sprawdzające tory/.