XXXIV niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla 26.11.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata,  ostatnią niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Po głównej Mszy św. o godz.10.00 odprawione będzie nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Króla., w czasie którego ponowimy akt poświęcenia się NSPJ Królowi Jezusowi  Chrystusowi.
  2. W czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca: Msze św. rano o godz.7.00; o 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego, o godz.16.00 – Msza św.; w pierwszą sobotę miesiąca Msze św. rano o godz.7.30 i 7.30 /popołudniu w Domu Pomocy Społecznej w Kalinowie Czosnowie o godz.16.00./
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. W niedziele adwentu  przed ranną Mszą św. zachęcamy do śpiewania Godzinek ku czci NMP. Tradycyjne Roraty – Msze św. o Matce Bożej odprawiane będą rano w dni zwykłe o godz.7.00.
  4.  MOK w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza do kina na film pt.”Sprawa Chrystusa” w piątek 1 grudnia br na godz.18.15 /bilety można kupić przed seansem/.
  5. Pielgrzymka autokarowa do Torunia na obchody rocznicy Radia Maryja 2 grudnia br. Szczegółowe informacje u p. Elżbiety Mierzwińskiej.
  6. Na placu przed kościołem oraz przy starej plebanii zakończyły się prace brukarskie.
  7. Przypominamy prośbę Polskich Linii Kolejowych o zachowaniu ostrożności na przejazdach kolejowych w związku z wznowieniem na początku grudnia 2017 roku ruchu towarowego pociągów na naszym terenie.
  8. Dzisiaj podczas Mszy św. poświęcone będą opłatki, które już w tym tygodniu po naszych domach roznosić będzie pan organista.