I niedziela Adwentu 03.12.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dziś rozpoczynamy w Kościele – Adwent: czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa Pana i spotkania Boga w tajemnicy Wcielonego Słowa, którego pamiątkę niebawem będziemy obchodzić. Wykorzystajmy ten święty czas na duchową przemianę naszych serc poprzez modlitwę i dobre postanowienia. Zapraszamy więc w tym celu na rekolekcje adwentowe, które odbędą się w naszej parafii w dniach 20-21 grudnia br. Zachęcamy również do udziału w tradycyjnych Roratach, które odprawiane będą w dni zwykłe o godz.7.00 rano oraz do wspólnego śpiewu Godzinek ku czci NMP w niedziele adwentu przed poranną Mszą św. Dziś mamy niedzielę seminaryjną ;  gościmy więc w naszej wspólnocie alumna WSD w Łomży, który dzieli się z nami Słowem Bożym podczas Mszy św. Po Mszy św. o godz.10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca będzie odprawione nabożeństwo z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  2. W najbliższy piątek 8 grudnia br obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – patronalne święto młodzieży należącej do Ruchu – Światło i Życie. W tym dniu przypada 26 rocznica powstania Radia Maryja – modlimy się za twórców tego medium O.Redemptorystów oraz za wszystkich słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam. Msze św. odprawiane będą o godz.9.00; 11.30 i 16.00 , wcześniej  o 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego /w piątek z racji święta nie obowiązuje post/.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie; prowadzona będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie. O godz.17.00 odprawiona będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Od przyszłej niedzieli można będzie nabywać wigilijne świece Caritas /po 15 zł./
  4. Dziękujemy  serdecznie za składane ofiary na potrzeby parafii z których do opłacenia mamy budowlane prace wykonane przy kościele /plac przed kościołem i przy zabytkowej plebanii/.
  5. W najbliższych dniach wznowiony zostanie ruch pociągów towarowych na naszym terenie. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.