IV niedziela Adwentu 24.12.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę Adwentu przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. odprawiane będą o godz.8.00, 10.00 i o godz.12.00 /mszy św. popołudniowej nie będzie z racji wigilii/. Po Mszy św. o godz.10.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie z Radą Parafialną. Popołudniu o godz.15.00 dla mieszkańców  Domu Pomocy Społecznej w Kalinowie Czosnowie będzie odprawiona  Msza św, po niej spotkanie opłatkowe. Wieczorem wszyscy zasiadamy wspólnie do stołu wigilijnego, by podzielić się opłatkiem i złożyć wzajemnie sobie życzenia świąteczne. Niechaj towarzyszy nam wspólna modlitwa, śpiew kolęd, pamięć i troska o chorych, samotnych ,która wyraża się w znaku płonącej świecy Caritas na naszych stołach.
  2. Jutro 25 grudnia br obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Tradycyjna Pasterka odprawiona będzie o północy; na pół godziny przed północą zapraszamy chór i parafian do wspólnego śpiewu kolęd. Następne Msze św. odprawione będą o godz.8.00; o godz.10.00 /w czasie której udzielane będą chrzty dzieciom/ i o godz.12.00 /Mszy św.. popołudniowej nie będzie/. Taca z uroczystości przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem prac  w parafii.