I niedziela po Bożym Narodzeniu – święto św. Rodziny 31.12.2017

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

 1. Dzisiaj w niedzielę świętej Rodziny zawierzamy nasze rodziny opiece św. Rodzinie z Nazaretu. Po Mszy św. o godz.10.00 w kaplicy św. Rodziny odprawione będzie rodzin nabożeństwo w intencji rodzin parafii, podczas którego przedstawiciele Kościoła Domowego  zawierzą wszystkie rodziny naszej parafii św. Rodzinie z Nazaretu. Nabożeństwo zakończy się udzieleniem wiernym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św.w kaplicy udzielone zostanie błogosławieństwo matkom oczekującym dziecka. Na zakończenie starego roku po Mszy św. o godz.17.00 zostanie odprawione dziękczynne nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 2. W Nowy Rok – Uroczystość NMP Boże Rodzicielki   Msze św. odprawione będą o godz.10.00;  12.00 i o godz.12.00 /Mszy św. rano nie ma/. Modlimy się w tym dniu o pokój na świecie, odczytane będzie Orędzie Ojca św. o pokoju.
 3. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. odprawione będą o godz.7.00; o 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego i 16.00 – Msza św. Spotkanie scholi o godz.17.30 i chóru o godz.19.00.
 4. W sobotę 6 stycznia br obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli. Msze św. z poświęceniem kredy i kadzidła odprawione zostaną o godz.8.00; 10.00, 12.00 i o godz.17.00/ze ślubem/. Ofiary na tacę składamy  na Misje św.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz.10.00 odprawione będzie nabożeństwo połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 6. Od 2 stycznia br rozpoczynamy w parafii wizytę duszpasterską w parafii – tzw.kolędę. Jest to spotkanie kapłanów pracujących w parafii z rodzinami, dzieleniem się z nimi  Słowem Bożym, modlitwą, wsłuchiwaniem się w ich troski duchowe i życiowe problemy wraz z próbą wspólnego  ich rozwiązywania.
 7. Porządek kolędy:
  Wtorek 2 stycznia 2018 r. Chojane Pawłowięta – 1ks.;  Chojane Sierocięta – 1ks.
  Środa 3 stycznia  2018 r.  Chojane Stankowięta – 1ks.;  Kolonie Nowego Wykna – 1ks.
  Czwartek  4 stycznia 2018 r.;  Gołasze Dąb – 1ks.;  GołaszeMościckie – 1 ks.
  Piątek  5 stycznia 2018 r.;  Gołasze Górki – 1ks.;  Gołasze Puszcza – 1ks.
  Po następnej niedzieli, w poniedziałek 8 stycznia 2018 r.;  Kalinowo Stare – 1ks.;   Kalinowo Czosnowo – 1-ks.Podczas kolędy ofiary składamy na kościół – pokrycie kosztów związanych z wykonanymi pracami w roku 2017 .  Pojazdy po księdza przysyłamy na godz.9.00. Kolęda może być przełożona na skutek nieprzewidzianych okoliczności.