VI niedziela zwykła 11.02.2018

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o ludziach chorych i cierpiących oraz o wszystkich, którzy leczą chorych i nimi się opiekują. Dziś o godz.10.00 udzielane będą chrzty, następne w pierwszy dzień Wielkanocy o godz.10.00.
  2. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę zbierane będą na ogrzewanie kościoła.
  3. Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z poświęceniem popiołu wraz z obrzędem posypania głów odprawiane będą o godz.9.00, 11.30 i 17.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły.Od środy Popielcowej rozpoczynają się Dni modlitw o trzeżwość narodu; w tej intencji w najbliższy piątek odprawiona będzie Droga krzyżowa.
  4. W piątki Wielkiego Postu o 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego, o godz.15.30 – nabożeństwo Drogi krzyżowej zakończone Mszą św.Nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiane będą w niedzielę na przemian /w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz.8.00/. Zachęcamy wszystkich wiernych do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych i skorzystania w tym świętym czasie z łaski Bożej, która nas duchowo odnowi. Zapraszamy również do modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia   /obrazek z modlitwą można pobrać w kościele/.
  5. Dziś w godz.11.00-12.00 w sali parafialnej odbędzie się promocja książki pt.”Kroniczka kuleskiego plebana”, przedstawiająca historię naszej parafii od początku istnienia do końca XIX wieku oraz miejscowości należących do parafii Kulesze Kościelne.
  6. Od 1 stycznia 2018 roku obowiązują nowe zasady przygotowania do małżeństwa. W parafiach dekanalnych podczas wekendów /teraz w Wielkim Poście/ dla narzeczonych odbywać się będą spotkania i konferencje/ informacje uzyskać można w kancelarii parafialnej/.