III niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz.10.00 odprawione będzie nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Gorzki Żale z adoracją Pana Jezusa. Na sumie poświęcenie wody.
  2. Jutro obchodzimy święto św. Kazimierza przeniesione z trzeciej niedzieli Wielkiego Postu. Modlimy się za ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego z okazji 12 rocznicy święceń biskupich.
  3.  W przyszłą niedzielę 11 marca rozpoczynają się trzydniowe rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Jacek Kotowski – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Łomży. W niedzielę będzie obowiązywał porządek nabożeństw niedzielny. W poniedziałek  i wtorek Msze św. z naukami o godz.9.00; 10.30; 12.00 /dla dzieci/ i o godz.17.00 /spowiedz w poniedziałek i wtorek/. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w rekolekcjach jubileuszowych i prosimy o modlitwę o dobre i duchowe owoce tych rekolekcji.
  4. W najbliższy piątek 9 marca włączymy się w modlitewną inicjatywę  „24 godziny dla Pana” podjętą przez Papieską Radę dla krzewienia Nowej Ewangelizacji. O 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. Spotkanie scholi o godz.18.00, próba chóru 0 godz.19.00
  5. Wczoraj zatankowaliśmy do ogrzewania kościoła 2.tyś. l oleju opalowego /trzecią transzę w sezonie grzewczym/, w przyszłą niedzielę i następną tj. 11 i 18 marca taca przeznaczona będzie na opłatę za olej.
  6. Dzisiaj o godz.17.00 w MOK w Wysokiem Mazowieckiem odbędzie się  wykład ks. dra Tadeusza Krahela  pt.”Utrzymać wiarę i polskość” oraz promocja książki ” Kroniczka kuleskiego plebana’ , na zakończenie koncert muzyki polskiej w wykonaniu uczniów szkoły Muzycznej w Wysokiem Mazowieckiem.
  7. Zarząd Gminny OSP wraz z ks. proboszczem zaprasza wszystkich strażaków czynnych i będących w stanie spoczynku z całej parafii /jednostki OSP: Kulesze Koscielne,  Gołasze Mościckie, Nowe Grodzkie, Nowe Wykno i Kalinowo Czosnowo , które odbędzie się w świetlicy w Kuleszach Kościelnych w dniu 18 marca br /niedziela/ o godz.13.30. Kierujemy również prośbę do młodych ludzi z wszystkich wiosek naszej parafii, którzy chcą innym nieść pomoc w nieszczęściu w myśl strażackiego zawołania „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, aby wstępowali w szeregi OSP. Spotkanie będzie dotyczyć spraw organizacyjnych, udziału w Triduum Paschalnym, święcie strażaka 3 maja, obchodach jubileuszu parafii i setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
  8. Jutro witrażysta dokona w kościele pomiarów okien do witraży.