V niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz.10.00 odprawione będzie nabożeństwo Gorzkie Żale; po nabożeństwie Wspólnota nauczycieli i wychowawców zaprasza do modlitwy różańcowej w intencji dzieci szkolnych.
  2. Jutro obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – patrona ojców. Z tej też okazji wszystkim ojcom i solenizantom w szczególności Panu Staroście Bogdanowi Zielińskiemu i Panu Wójtowi Józefowi Grochowskiemu składamy najserdeczniejsze życzenia polecając wszystkich naszej modlitwie.
  3. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Palmową – pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm odbędzie się na początku Mszy św.; o godz.10.00 przewidziana jest uroczysta procesja z palmami; podczas liturgii Słowa czytana jest ewangelia – opis Męki Pańskiej. Po sumie odprawione będzie nabożeństwo Gorzkich Żali. Taca przeznaczona będzie na zakup kwiatów do Grobu Pana Jezusa. W najbliższą sobotę i niedzielę Palmową odbędą się w Łomży Diecezjalne Dni Młodzieży , na które zapraszamy naszą młodzież /gimnazjalną i ponadgimnazjalną/ Proszę zgłaszać się do ks. Jarka /wikariusza/.
  4. W tym tygodniu odbywać się będą w wioskach spotkania z Kołami Różańcowymi od godz. 9.00 /co godzinę wg. kolejności/: w środę  21.III. Gołasze Puszcza, kolonie Nowego Wykna, Nowe Wykno -wieś, Stare Wykno,  Gołasze Dąb;  czwartek 22.03. Kalinowo Stare, Kalinowo Solki i Nowe, Wnory Wiechy, Wnory Pażochy, Czarnowo Biki;  piątek 23.03. Stare Grodzkie, Chojane Sierocięta, Chojane Stankowięta, Chojane Pawłowięta;  sobota 24.03. Kulesze Litewka, Kulesze Kościelne ul. Kolejowa, Kulesze Kościelne ul. Główna.
  5. Witrażysta  rozpoczął  prace nad pierwszym witrażem przedstawiającym św. Jadwigę Królową i bł. Karolinę Kózkównę – Patronkę młodzieży żeńskiej.
  6. Dziękujemy za składane ofiary kwartalne na kościół i na pomnik Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.
  7. Dzisiaj w CEK /świetlicy/ w Kuleszach Koscielnych o godz.13.30 odbędzie się spotkanie wszystkich strażaków /czynnych i w stanie spoczynku/ ze  wszystkich jednostek gminy i parafii /OSP Kulesze Koscielne, OSP Gołasze Mościckie, OSP Nowe Grodzkie, OSP Nowe Wykno, OSP Kalinowo Czosnowo. Prowadzony będzie nowy nabór do OSP /mogą zgłaszać się ochotnicy  ze wszystkich wiosek, nie tylko z tych gdzie są jednostki. Na spotkanie zapraszają serdecznie:  Zarząd Gminny OSP i ks. Proboszcz.