Niedziela Palmowa 25.03.2018 /zmiana czasu /

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Niedziela Palmowa jest pamiątką wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W czasie Mszy św. tradycyjnie poświęca się palmy i czyta się opis Męki Pańskiej; uroczysta procesja z palmami odbędzie się na Mszy św. o godz.10.00. Po sumie odprawione zostanie nabożeństwo Gorzkich Żali / w kościele można nabyć palmy i ozdoby wielkanocne/. Wczoraj i dziś w Łomży odbywają się Diecezjalne Dni Młodzieży w których uczestniczy młodzież z naszej parafii.
  2. Od czwartku rozpoczyna się tzw. Triduum Paschalne, w czasie którego rozważamy Mękę , Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. O godz.17.00 na pamiątkę ustanowienia Eucharystii odprawiona zostanie Msza św. Wieczerzy  Pańskiej./ przed południem o godz.10.00 w katedrze łomżyńskiej będzie sprawowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa z udziałem kapłanów  diecezji  -Msza Krzyżma św.
  3. Wielki Piątek – dzień Męki  i Śmierci Chrystusa na krzyżu. Tego dnia nie odprawia się Mszy św.; popołudniu o godz.15.00 sprawowane jest nabożeństwo Adoracji Krzyża, które rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia /ofiary z nabożeństwa przeznaczone na utrzymanie Grobu Jerozolimskiego/. Na godz.20.00 zapraszamy parafian na Drogę Krzyżową ulicami Kulesz Kościelnych /prosimy OSP o zabezpieczenie trasy procesji/. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
  4. Wielka Sobota jest Wigilią Paschalną. Od godz.8.00 przez cały dzień i noc aż do Rezurekcji będzie trwała adoracja Pana Jezusa przy Grobie. Młodzież gimnazjalna adoruje od godz.8.00 – kl.II, od godz.9.00 – kl.I, Szkoła Podstawowa od godz.10.00 -kl.VII, od godz.11.00 – kl.VI, od godz.12 – kl.IV, od. godz 13 – kl.III i od.godz.14.00 – kl.III, II i I. Zapraszamy do adoracji przy Grobie rodziców z dziećmi, wspólnoty parafialne i strażaków. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz.8.00 i o godz.13.00;  w wioskach od godz.9.00 /początek od Wnor Wiechy i Starego Wykna/. Wieczorem w Wielką Sobotę o godz.19.00 odprawione będzie nabożeństwo Wigilii Paschalnej składające się z Liturgii światła, Słowa Bożego i Eucharystii. Podczas tego nabożeństwa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne / przynosimy ze sobą świece/. W Wielką Sobotę tradycyjnie zachowujemy post zwykły /do zakończenia wieczornego nabożeństwa/.Na godz.22.00 zapraszamy młodzież i scholę do adoracji przy Grobie. Przez całą noc aż do godz.6.00 tradycyjnie jak co roku wartę przy Grobie pełnią nasi strażacy
  5. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się uroczystą procesją i Rezurekcją o godz.6.00 rano. Druga Msza św. ze chrztami odprawiona będzie o godz.10.00 i  ostatnia o godz.12.00. Ofiary na tacę w tym dniu zbierane będą na pomnik Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kalinowie Czosnowie będzie odprawiona w Niedzielę zmartwychwstania Pańskiego o godz.8.45.
  6. W drugi Dzień Świąt Wielkanocy /poniedziałek/ Msze św. odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Taca na KUL.
  7. Ze spowiedzi wielkanocnej będzie można skorzystać w Wielki Piątek o godz.15.00 i w Wielką Sobotę o godz.19.00. W środę od godz.8.00 rano będziemy odwiedzać chorych. Chorych zapisujemy w zakrystii. Spotkanie scholi w środę o godz.18.00, chóru parafialnego o godz.19.00
  8. Do ubierania Grobu w kościele zapraszamy chętną młodzież w Wielki Czwartek od. godz.9.00
  9. W ubiegłym tygodniu odbyły się z udziałem ks. proboszcza spotkania w wioskach z Kołami Różańcowymi  / w parafii istnieje 21 Kół Różańcowych, które liczą 304 członków/.Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii i związane z tym prowadzone prace.