VI niedziela wielkanocna 06.05.2018

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj  w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz.10.00 – nabożeństwo majowe z adoracją Najświętszego Sakramenty. Dzisiaj po sumie spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
  2. W tym tygodniu rozpoczynają się Dni modlitw o urodzaje. Nabożeństwa poświęcenia pól odprawiane będą od jutra w dni zwykłe rano o godz.8.00. Jutro tj. w poniedziałek – dla mieszkańców Kalinowa Starego i  Kalinowa Nowego;  we wtorek – Kalinowo Solki i Kalinowo Czosnowo;  w środę – Wnory Wiechy  i Wnory Pażochy ; w czwartek – Grodzkie Stare, Grodzkie Nowe, Grodzkie Szczepanowięta ; w piątek – Kulesze Litewka, Stara Litwa, Niziołki Dobki, Niziołki Stare ; w sobotę –  Kulesze Kościelne, Kulesze Podawce, Kulesze Podlipne. W następnym tygodniu w poniedziałek 14.05 – Chojane Piecki, Chojane Gorczany, Chojane Bąki ; we wtorek 15.05. – Chojane Sierocięta, Chojane Pawłowięta, Chojane Stankowięta ; w środę 16.05. – Czarnowo Biki, Gołasze Dąb, Tybory Uszyńskie ; w czwartek 17.05. – Nowe Wykno, Stare Wykno ;  sobota 19.05. – Gołasze Puszcza ,Gołasze Górki, Gołasze Mościckie.
  3. We wtorek 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; w tym dniu przypada 101 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie i 37 rocznica zamachu na  Ojca św. Jana Pawła II na placu św. Piotra w Rzymie.
  5. W III -cią niedzielę miesiąca 20 maja o godz.10.00 udzielane będą chrzty.
  6. Za miesiąc tj. w niedzielę 3 czerwca br swoje jubileusze /50 i 25 -lecia małżeństwa / obchodzić będą małżonkowie,w intencji których odprawiona będzie uroczysta Msza św. z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. Po mszy św.  na placu odbędzie się festyn rodzinny, którego organizatorami jest parafia i starostwo powiatowe oraz mieszkańcy wiosek: Kulesze Litewka, Kulesze Podawce i Kulesze Podlipne..
  7. W ubiegłym tygodniu został otynkowany budynek gospodarczy z garażami przy ul. Łąkowej; będzie również wymiana pokrycia. W tym tygodniu prowadzone będą prace porządkowe na placu przy kościele i na cmentarzu; Do w/w prac zapraszam:  na poniedziałek zapraszam Gołasze Puszcza;  na wtorek – Nowe Wykno i kolonie; na środę – Gołasze Górki;  na czwartek – Gołasze Mościckie,; na piątek – Tybory Uszyńskie;  na sobotę – Gołasze Dąb.