Niedziela – uroczystość Zesłania Ducha św. 20.05.2018

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego – o godz.10.00 udzielane będą chrzty dzieciom. O godz.12.00 w intencji dzieci , które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. odprawiona będzie Msza św.; po Mszy św. nabożeństwo majowe.
  2. Jutro przypada święto NMP matki Kościoła /święto kościelne/. Msze św. odprawiane będą o godz.9.00; 11.30 i 17.00.
  3. W piątek o 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo majowe i msza św. o godz.16.00. Spotkanie scholi o godz.18.00, próba chóru o godz.19.00
  4. W przyszłą niedzielę – Trójcy Przenajświętszej w naszej parafii o godz.10.00 odbędzie się uroczystość I komunii św. dzieci. ofiary na tacę zbierane będą na pomnik Sługi bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Polski.
  5. Spotkania z dziećmi do I komunii św. odbędą się jutro po Mszy św. o godz.17.00; we wtorek i czwartek o godz.17.00. Spowiedz św. dzieci, ich rodziców i krewnych w sobotę w godz.9.00 – 11.00. W niedzielę Trójcy św. kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
  6. Po następnej niedzieli w czwartek 31 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Ołtarze na Boże Ciało przygotowują wioski: Kalinowo Stare, Kalinowo Nowe, Kalinowo Czosnowo i Kalinowo Solki.
  7. Za dwa tygodnie tj. w niedzielę 3 czerwca br w parafii będziemy przeżywać jubileusze małżeńskie 50 i 25 – lecia.. W intencji Jubilatów odprawione będzie uroczysta Msza św. z odnowieniem przysięgi małżeńskiej; po mszy św. na placu odbędzie się Festyn rodzinny. Dziś po każdej Mszy św. zapraszam jubilatów na krótkie spotkanie w kościele w tym temacie.
  8. Dziękujemy za składane ofiary na pomnik Prymasa Tysiąclecia, na witraże i inne szlachetne cele. Zagospodarowujemy teren przy budynku parafialnym zielenią, odnawiamy na zewnątrz budynek garażowy itp… W tym tygodniu do prac parafialnych zapraszam na wtorek i środę – StareKalinowo;  na czwartek i piątek – Kalinowo Solki.
  9. Można się zapisywać na pielgrzymkę do Lichenia i Torunia, która odbędzie się w dniach 9-10 czerwca br.; organizuje Koło Rodziny Radia Maryja /zapisy u pani Elżbiety Mierzwińskiej ul. Główna/