Niedziela Trójcy Przenajświętszej 27.05.2018

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w czasie Mszy św. o godz.10.00  trzydzieści dwoje dzieci z naszej parafii przyjmie po raz pierwszy Komunię św. Po sumie odprawione będzie nabożeństwo majowe. Dzieci pierwszo-komunijne obchodzą tzw. Biały Tydzień uczestnicząc codziennie w nabożeństwach o godz.19.00.
  2. W czwartek 31 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze św. odprawiane będą o godz.8.00, 10.00 i 17.00: po Mszy św. o godz.10.00 odbędzie się procesja eucharystyczna ulicami Kulesz Kościelnych do czterech ołtarzy /trasę procesji dekorujemy flagami i emblematami religijnymi; trasę zabezpiecza policja i OSP/. Ołtarze przygotowują następujące wioski: I – ołtarz na placu przed kościołem na 525 parafii przygotowują mieszkańcy kalinowa Solki;  II – przy rondzie na 100-lecie niepodległości Polski mieszkańcy Starego Kalinowa; III – przy ul.Obwodowej poświęcony NSPJ – Chrystusowi Królowi mieszkańcy Kalinowa Czosnowa; IV – o Eucharystii przy kościele od strony dużego parkingu mieszkańcy Nowego Kalinowa. W oktawie Bożego Ciała Msze św. odprawiane będą z litanią do NSPJ o godz.19.00 /w piątek w czasie Godziny Miłosierdzia Bożego/.
  3. W przyszłą niedzielę 3 czerwca o godz.10.00 odbędzie się uroczystość Jubileuszu 50 i 25 – lecia małżeństw z odnowieniem ślubów małżeńskich. O godz.10.00 w intencji Jubilatów Mszę św. dziękczynną odprawi Ks. Dr Jacek Kotowski sekretarz Ks. Biskupa i Dyrektor Diecezjalnego Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Łomży. W parafii będziemy również gościć Siostrę Hanię Pallotynkę pracującą na misjach w Kamerunie, w dżungli prowadząc szkołę dla ubogich dzieci.Po każdej mszy św. siostra będzie prosiła o dobrowolne ofiary na pomoc dla dzieci Po Mszy św. o godz.10.00 na placu przed kościołem odbędzie się festyn św. Rodziny organizowany przez parafię, starostwo powiatowe i Centrum Edukacyjno – Kulturalne w Kuleszach Kościelnych oraz przez mieszkańców wiosek: Kulesze Litewka, Kulesze Podawce, Kulesze Podlipne. Naszej imprezie będzie towarzyszyła siostra misjonarka, występy młodych talentów, zespół Rokietnica, motocykliści. Będą również bezpłatne zabawy dla dzieci w krainie zabaw, loteria, dla podniebienia lody, ciasta, słodycze, zupa i bigos. Zapraszamy serdecznie zwłaszcza rodziców z dziećmi. Zakończenie festynu planowane jest na godz.17.00.
  4. Koło Rodziny Radia Maryja organizuje  pielgrzymkę do Lichenia i Torunia w dniach 9-10 czerwca br. /zapisy u p.E. Mierzwińskiej/.
  5. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na prace już wykonane i na prace bieżące między innymi na pomnik ks. Prymasa Tysiąclecia, na witraże i inne.