XII niedziela zwykła 24.06.2018

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po Mszy św. o godz.8.00 odprawione zostanie nabożeństwo ku czci NSPJ.
  2. W środę o godz.17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, litania do NSPJ  i Msza św.
  3. W piątek 29 czerwca Kościół obchodzi Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. msze św. odprawione będą o godz.9.00, 11.30 ; 0 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo ku czci NSPJ i msza św. o godz.16.00. Taca będzie zbierana na Stolicę Apostolską./w piątek z racji święta nie obowiązuje post/.
  4. W najbliższą sobotę przez teren naszej parafii będzie przechodziła piesza pielgrzymka do Hodyszewa. O godz.10.00 zatrzyma się na krótko w Kuleszach Kościelnych na odpoczynek i mały poczęstunek , a o godz.13.00 w Kalinowie Starym na posiłek obiadowy. Prosimy więc mieszkańców Kulesz Kościelnych i Starego Kalinowa o udzielenie gościny dla pielgrzymów.
  5. W dniach 7-8 lipca br. odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę  z okazji 27 rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy u p. E.Mierzwińskiej w Kuleszach Kościelnych.
  6. Na placu przed kościołem stoi już pomnik Prymasa Tysiąclecia / 8-mio tonowa figura/ rzeżba/ z piaskowca wielkości 3 m. wysokości, która zostanie odsłonięta i poświęcona w czasie uroczystości jubileuszowych parafii 3 dniu 25.VIII.br.
  7. W tym tygodniu do prac parafialnych zapraszam na poniedziałek – Grodzkie Szcepanowięta, na wtorek – Niziołki Dobki, na środę – Stare Niziołki , na czwartek – Stara Litwa i Kulesze Litewka.