XIII niedziela zwykła 01.07.2018

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy św. o godz.10.00 – nabożeństwo z adoracją Najświętszego Sakramentu;  sumie poświęcenie wody.
  2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca: msze św. rano o godz.7.00, o 15.00 – godzina Miłosierdzia Bożego i o godz.16.00 – Msza św.  Dzieci pierwszo-komunijne zapraszamy do udziału w nabożeństwach pierwszo-piątkowych. W pierwszą sobotę miesiąca Msze św. rano, po Mszy św. spotkanie modlitewne grupy czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.
  3. Mieszkańcom Starego Kalinowa i Kulesz Kościelnych serdecznie dziękujemy za przygotowanie posiłku dla pielgrzymów udających się do Matki Bożej w Hodyszewie.
  4. Chrzty dzieciom udzielane będą w trzecią niedzielę miesiąca 15 lipca o godz.10.00.
  5. W najbliższą sobotę wyjezdza z Kulesz Kościelnych autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę w związku z obchodami 27 rocznicy powstania Radia Maryja: szczegóły program u p. E. Mierzwińskiej z Kulesz Kościelnych.
  6. Plac przed kościołem na którym stoi pomnik Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego jest obecnie porządkowany, nadajemy ładny wygląd poprzez zieleń i kamyk. Zainstalowane będzie oświetlenie pomnika, ustawione zostaną znaki parkowania dla aut osób niepełnosprawnych, również dla rowerzystów i motocyklistów. Parkować samochody osobowe można tylko w oznakowanych miejscach /pola wyznaczone między pasami/; na środku placu proszę już nie parkować. Do postoju samochodów są nowe parkingi przy ul. Łąkowej /ok.80 stanowisk/ i za kościołem /od zlewni mleczarskiej/ również na 80 miejsc postojowych. Na plac nie można wprowadzać zwierząt między innymi psów. Plac ten można już powiedzieć staje się miejscem szczególnym, przez szacunek do Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia, którego niebawem Kościół wyniesie na ołtarze do chwały świętości. Plac ten będzie nosił imię Prymasa Tysiąclecia, na którym odbywać się będą uroczystości religijno – patriotyczne.
  7. W tym tygodniu będziemy  dalej kontynuować prace zagospodarowania terenu na placu i przy budynku /organistówce/:  kończymy pokrycie budynku garażowego przy ul. Łąkowej, robione są dwie toalety zewnętrzne… w dalszym etapie planowane są prace układanie starej kostki przy budynku garażowym i na ewakuacyjnej drodze. Do prac w tym tygodniu zapraszam na poniedziałek – Nowe Wykno – /kolonie/ , na wtorek i środę – Nowe Wykno /całą wieś/ : na czwartek i piątek – Stare Wykno:   na sobotę – mieszkańców ul Nowej z Kulesz Kościelnych.
  8. Ogłoszenie pana Wójta Gminy Kulesze Kościelne; Komisja do spraw szacowania szkód spowodowanych przez suszę rozpoczyna prace od dnia 2 lipca br. Spotkania z rolnikami odbędą się w każdej miejscowości u sołtysa, warunkiem szacowania strat jest złożenie wniosku. Każdy rolnik zobowiązany jest do okazania ksero kopii wniosku obszarowego za rok 2018 w celu zgodności powierzchni działek. O terminie spotkania  poinformują sołtysi. Wnioski i oświadczenia dostępne są w UG pokój nr.9 i na stronie internetowej gminy – www.kuleszek.pl