XIX niedziela zwykła 12.08.2018

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. W środę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP /święto Matki Bożej zielnej/. Msze św. w porządku niedzielnym z poświęceniem ziół i kwiatów /wianków/.
  2. W przyszłą niedzielę o godz.10.00 udzielane będą chrzty.
  3. Za dwa tygodnie w sobotę 25.08.2018 o godz.10.00 odbędą się jubileuszowe uroczystości naszej  parafii, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy. W kościele Mszy św. dziękczynnej ku czci św. Bartłomieja Ap. koncelebrowanej przez kilkudziesięciu kapłanów przewodniczyć będzie J.E.Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski podczas której poświęcone zostaną nowe witraże i wieńce dożynkowe przygotowane przez gospodarzy dożynek mieszkańców Nowego i Starego Wykna. W czasie Mszy św. jubileuszowej w procesji składane będą dary ołtarza od wspólnot i osób indywidualnych.. Po Mszy św. na placu przed kościołem nastąpi uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika i placu Prymasa Tysiąclecia, poświęcenie sztandary im. Kard. Stefana Wyszyńskiego dla szkoły Podstawowej i ronda im. Niepodległości Polski. Ostatnia część: Dożynki i Festyn św. Bartłomieja odbędą się na nowym placu za kościołem, przygotowanym przez gminę.
  4. Jutro, we wtorek i czwartek witrażysta wstawi witraże w pozostałych oknach kościoła.
  5. W tym tygodniu mistrz organów z Lublina wykona strojenie naszych organów w kościele.
  6. W tym tygodniu do prac zapraszamy na poniedziałek – Tybory Uszyńskie na wtorek – Wnory Wiechy,  na czwartek – Kalinowo Czosnowo,  na piątek – Chojane Pawłowięta, na sobotę – Czarnowo Biki. W czwartek zapraszam mieszkańców ul. Łąkowej do prac renowacyjnych /odnowienia krzyża/ przy ulicy.