XXIV niedziela zwykła 16.09.2018

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj obchodzimy 52 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, dziś również rozpoczyna się Tydzień Wychowania  z racji przypadającego  we wtorek święta św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. modlić się będziemy w tym tygodniu za wychowawców i wychowanków. Dzisiaj w dniu środków przekazu ofiary do puszek zbierane będą na Radio Nadzieja i Radio Maryja.
  2. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Łomży.
  3. Można nabyć płytę DVD z filmem z uroczystości 525 lecia parafii św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych.
  4. Gospodarzom ze Starego i Nowego Wykna dziękujemy za udział w ubiegłą niedzielę w dożynkach diecezjalnych w Dąbrówce k. Ostrołęki.
  5. W tym miesiącu zbierane są kwartalne ofiary na potrzeby kościoła.
  6. Zapraszamy do wzięcia udziału w II rajdzie rowerowym do Zuzeli – miejsca urodzin Prymasa Tysiąclecia. Rajd ma charakter pielgrzymki; główną intencją uczestników jest prośba o beatyfikację Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Wyruszamy w sobotę 22.IX.br o godz.9.00 sprzed pomnika Prymasa w Kuleszach Kościelnych.. Wymagania to dobre chęci i sprawny rower.
  7. W tym tygodniu do pracy przy kościele i na cmentarzu zapraszam: na poniedziałek – Niziołki Dobki;  na wtorek –  Niziołki Stare;  na środę – Stara Litwa;  na czwartek – Chojane Stankowięta; na piątek – Kulesze Podawce;  na sobotę – Kulesze Litewka.  Codziennie sołtysowie wyznaczą jeden ciagnik TUR;  zabieramy ze sobą narzędzia: łopaty, grabki .rękawice ochronne, podkaszarki na żyłkę i tarczę itp.