XXX niedziela zwykła 28.10.2018

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj  obchodzimy rocznicę poświecenia własnego kościoła. Po Mszy św. o godz.10.00 odprawione będzie nabożeństwo w intencji budowniczych, fundatorów naszego kościoła.
  2. W czwartek  1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą o godz.8.00, godz.10.00 z  procesją na cmentarz grzebalny i modlitwą za zmarłych. Ok. godz.12.00 na cmentarzu sprawowana będzie Msza św. za zmarłych kapłanów. /popołudniu Mszy św. nie ma/.
  3. W piątek 2 listopada – Dzień Zaduszny -wspomnienie zmarłych. Od rana od godz.7.00 odprawiane będą Msze św. za zmarłych; główne nabożeństwa o godz.9.00;  11.30 -nabożeństwo żałobne za zmarłych z naszych rodzin /po Mszy  św. procesja na cmentarz i różaniec za zmarłych/  popołudniu Msza św. o godz.17.00. W dniu tym udzielona jest dyspensa od pokarmów mięsnych. W dniach 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny spełniając warunki; stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca św.
  4. Przez całą oktawę o 2 listopada po Mszy św. o godz 17.00 odmawiana będzie modlitwa różańcowa za naszych zmarłych /przypominki jednorazowe/. Zdrowaśki roczne i msze św. za zmarłych przyjmowane są w zakrystii i na plebanii; tzw. podzwonne u pana kościelnego.
  5. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca po Mszy św. o godz.10.00 – nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z Adoracją. sakrament chrztu udzielany będzie w trzecią niedzielę miesiąca o godz.10.00.
  6. Prowadzone są prace porządkowe na cmentarzu grzebalnym  – za udział w nich dziękuję gospodarzom wiosek. Proszę osoby porządkujące groby swoich bliskich o wrzucanie sztucznych odpadów do kontenera, zaś naturalne /ziemia, liście , zwiędłe żywe kwiaty i świerkowe wieńce itp./ bliżej parkanu przy tablicy z napisem „ODPADY NATURALNE„. Prosimy kierowców pojazdów o zachowanie ostrożności na drogach i przy cmentarzu. Przypominamy , że na placu Prymasa Tysiąclecia samochody parkujemy tyko w miejscach oznakowanych.