VIII niedziela zwykła 03.03.2019

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Adoracją. Na sumie poświęcenie wody i pokropienie.
  2. W środę 6 marca rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z poświęceniem popiołu i posypaniem głów na znak pokuty odprawiane będą o godz.9.00,  11.30  i 17.00.. Obowiązuje post ścisły. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie o godz.15.30; wcześnie o godz.15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu; po zakończonej drodze krzyżowej – Msza św. Nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiane będą w niedziele kolejno po Mszy św. ; w przyszłą niedzielę W. Postu o godz.8.00. Od środy popielcowej rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeżwość . Zachęcamy wszystkich wiernych zwłaszcza w okresie wielkopostnym do praktykowania cnoty trzeżwości, podejmowania dobrych postanowień, wyrzekania się grzechów i nałogów . Zapraszamy do systematycznego udziału w niedzielnej Eucharystii i nabożeństwach wielkopostnych.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.00 Koło Różańcowe nauczycieli i wychowawców zaprasza do modlitwy różańcowej w intencji uczniów. Po sumie odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakrament bierzmowania. Również w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz.10.00 zapraszam sołtysów na spotkanie, które odbędzie się w sali parafialnej – omawiane będą planowane prace w parafii na bieżący rok.
  4. W dniu 23 marca br. tj. w sobotę w parafii św. Franciszka w Ostrołęce odbędzie się Dzień Skupienia Zelatorów /członków/ Żywego Różańca; początek spotkania o godz.10.00, zakończenie Eucharystią o godz.15.00. Zapisywać się można w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.