III niedziela W.Postu 24.03.2019

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz.12.00 zostanie odprawione nabożeństwo Gorzkie Żale w intencji ochrony poczętego życia ludzkiego.
  2. Jutro obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień świętości życia. Msze św. odprawiane będą o godz.9.00;  11.30 i popołudniu o godz.17.00. Zapraszamy wiernych do podjęcia tzw. Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka. Na bocznym ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy  do pobrania są deklaracje, które należy wypełnić i przez 9 miesięcy adoptować duchowo poczęte dziecko, odmawiając codzienne modlitwę np. jeden dziesiątek różańca. osoby, które podejmą to dzieło wpisują się parafialnej księgi duchowej adopcji dziecka poczętego, która jest wyłożona na ołtarzu M.B. W naszej diecezji w drugą niedziele czerwca odbędzie się Marsze w obronie życia i rodziny.
  3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 29 – 31 marca br./tj. w piątek, sobotę i niedzielę/. Porządek rekolekcji: piątek /29.III./ o godz.9.00 – Msza św. z nauką ogólną, godz.10.30 – Msza św. z nauką ogólną,  godz.12.00 – Msza św. z nauką dla dzieci szkolnych; popołudniu o godz.16.00 – Koronka do miłosierdzia Bożego i nabożeństwo drogi krzyżowej, godz.17.00 – msza św. z nauką ogólną;  sobota /30.III./ o godz.9.00 – Msza św z nauką ogólną,  godz.11.30 – Msza św. z nauką dla chorych z namaszczeniem olejami św. popołudniu o godz.17.00 – Msza św. z nauka ogólną;  w niedzielę /31.III./ zakończenie rekolekcji; obowiązuje porządek niedzielny; spowiedz ś. Sw. w piątek i sobotę. Rekolekcje będzie prowadził dyrektor Instytutu Muzyki kościelnej w Łomży ks. kan. dr Kazimierz Ostrowski. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych i prosimy o modlitwę o duchowe  ich owoce.