Niedziela palmowa 14.04.2019

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Niedziela Palmowa jest pamiątką uroczystego wjazdu pana Jezusa do Jerozolimy.Tradycyjnie w tym dniu poświęcane są palmy. Procesja z palmami odbędzie się na początku Mszy św. o godz.10.00. Po sumie – nabożeństwo Gorzkie Żale. Po Mszy św. o godz.10.00 spotkanie modlitewne K.R. nauczycieli i wychowawców;  natomiast w bocznej  zakrystii spotkanie z osobami od procesji.
  2. Niedziela palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień podczas którego przeżywać będziemy tajemnice Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
  3. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej odprawiona będzie o godz.17.00
  4. Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Chrystusa na Krzyżu. Nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją Krzyża św. odprawione będzie o godz.15.00.Na godz.20.00 zapraszamy do udziału w drodze Krzyżowej w intencji prześladowanych chrześcijan, która przejdzie ulicami Kulesz Kościelnych. W Wielki Pątek obowiązuje post ścisły.
  5. Wielka Sobota jest Wigilią Paschalną. Rano w kościele o godz.8.00 i w południe o godz.13.00 poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny;  w wioskach od godz. 9.00. Od rana przez cały dzień i noc będzie trwała adoracja Pana Jezusa przy Grobie. Zapraszamy do adoracji dorosłych, młodzież, dzieci, wspólnoty religijne, strażaków. Na godz.9.00 – III kl. gimnazjum; na 9.30 – kl.VIII Szk. Podstawowej;  na godz.10.00 – kl. VII;  na 10.30 – kl.VI;  na godz.11.00 – kl.V;  na godz.11.30 – kl.IV;  na godz.12.00 – kl.III;  na godz.12.30 – kl. II; na godz.13.00 – kl.I; na godz.13.30 kl. O i przedszkole. Wieczorem o godz.19.00 odprawione będzie nabożeństwo Wigilii Paschalnej składające się z liturgii Światła, liturgii Słowa Bożego i liturgii Eucharystycznej. Podczas nabożeństwa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego też zabieramy ze sobą świece. Ze spowiedzi wielkanocnej można skorzystać w Wielki Piątek i Wielką Sobotę podczas nabożeństw.
  6. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz.6.00 rano – procesja rezurekcyjna ze Mszą św. ; następne Msze św. o godz.10.00 /z chrztami/ i o godz.12.00./mszy .św popołudniu nie ma/.
  7. We wtorek od godz.9.00 odwiedziny chorych. W środę o godz.17.45 – spotkanie scholi; o 19.00 chóru;  ze strażakami o godz.19.00.
  8. W parafii odbyły się spotkania z  21 Kołami Różańcowymi;   dziękujemy za ofiary składane na obraz Chrystusa króla Wszechświata.