VI niedziela wielkanocna 26.05.2019

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dziś o godz.10.00 – uroczystość I Komunii św. ; podczas Mszy św. 12-cioro dzieci przyjmie po raz pierwszy komunię św. O godz.12.00 neoprezbiter ks. Maciej Kulesza odprawi Mszę św. prymicyjną, na zakończenie udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.
  2. Od dzisiaj rozpoczynają się Dni Modlitw o urodzaje. Nabożeństwa z procesją błagalną dola mieszkańców wiosek odprawiane będą w kościele w dni zwykłe o godz.8.00 rano. Porządek nabożeństw w tym tygodniu: poniedziałek: Kalinowo Stare i Nowe Kalinowo; wtorek – Kalinowo Solki, Kalinowo Czosnowo; środa – Wnory Wiechy, Wnory Pażochy;  czwartek – Stare Grodzkie, Nowe Grodzkie, Grodzkie Szczepanowięta; piątek – Kulesze Litewka, Stara Litwa, Niziołki Dobki, Niziołki Stare; sobota – Kulesze Koscielne, Kulesze Podawce, Kulesze Podlipne…./cały plan nabożeństw wywieszony w gablocie parafialnej/.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca Msze św. rano i popołudniu o godz.17.00. W czerwcu nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa odprawiane będą rano po Mszy św. o godz.7.00 /w piątki w czasie Godziny Miłosierdzia Bożego/.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 10.00 w intencji dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św. odprawiona będzie Msza św. /spowiedz dzieci i ich rodziców w piątek w godz.15.00 -16.00; po Mszy św. o godz.16.00 próba liturgiczna dla dzieci/.
  5. W przyszłą niedzielę po sumie – spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania , którego udzieli Ks. Biskup w przeddzień Zesłania Ducha św. tj. w sobotę 8 czerwca br. o godz.17.00.
  6. Jubileusz 50 -lecia małżonków obchodzić będziemy w niedzielę 23 czerwca o godz.10.00, w dzień rozpoczęcia rekolekcji w 10-tą rocznicę Intronizacji NSPJ Chrystusa Króla.  Po Mszy św. o godz.10.00 odbędzie się Festyn św. Rodziny z okazji zakończenia roku szkolnego.
  7. Dzisiaj w niedzielę 26 maja br odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Spośród jednej listy wybieramy jednego kandydata na posła do PE stawiając w kratce przy nazwisku znak X. Wybory odbywają się w tych samych lokach wyborczych jak do parlamentu polskiego w godz.7.00 – 21.00. Wezmy wszyscy udział w wyborach; jest to nasze prawo i obowiązek jaki możemy spełnić dla dobra Europy i naszej Ojczyzny. Zawierzamy w dniu dzisiejszym Europę i naszą Ojczyznę Bogu Miłosiernemu i opiece NMP naszej Królowej, której symbolem jest 12 gwiazd na fladze UE umieszczonych przez założycieli Wspólnoty Europejskiej /EWG/nawiązujących do chrześcijańskich korzeni Europy.