XIX niedziela zwykła 11.08.2019

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. W czwartek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP – święto Matki Bożej zielnej. Msze św. z poświęceniem ziół, kwiatów, owoców odprawiane będą o godz.8.00. 10.00 , 12.00 i 17.00. W tym dniu przypada 99 rocznica bitwy o Warszawę tzw. Cudu nad Wisłą – obrona stolicy , Polski a zarazem Europy przed bolszewicką Rosją. Modlimy się za Wojsko Polskie i tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny.
  2. W przyszłą niedzielę 18 sierpnia przeżywać będziemy dziękczynienie za zebrane plony. O godz.10.00 udzielane będą chrzty dzieciom; o godz.12.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji rolników. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy wioski Chojane  Pawłowięta;  starostami dożynek państwo Marek i Renata Sokołowscy. Po Mszy św.ok. godz.13.30 w procesji z chlebem i wieńcem dożynkowym udajemy się na plac za kościołem , gdzie odbędzie się Festyn św. Bartłomieja na który  wszystkich mieszkańców gminy zapraszają organizatorzy . W programie festynu przewidziane są występy zespołów muzycznych, występy artystyczne „Młodych talentów”, parada motocyklistów, pokaz ratownictwa OSP , bezpłatne zabawy , atrakcje dla dzieci. Festyn zakończy się o godz.22.00 pokazem sztucznych ogni. Szczegółowy program zamieszczony jest na stronie internet, gminy i na plakatach.
  3. W najbliższy piątek o godz.19.30 w kościele próba generalna dla uczestników liturgii Mszy św,. /z Chojanego Pawłowięta/.
  4. We wtorek 13 sierpnia na Jasną Górę przybywa nasza łomżyńska piesza pielgrzymka . Wszystkich pielgrzymów polecamy modlitwie jak również Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z Krakowa w obliczu ataków na Jego osobę ze strony środowisk LGBT promujących ideologię „gender”.
  5. Do prac na cmentarzu i przy kościele zapraszam na poniedziałek i wtorek Gołasze Dąb; na środę – Gołasze Puszcza