XXVIII niedziela zwykła 13.10.2019

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski /41 rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyłę  na Stolicę Piotrową / – św. Jana Pawła II., z którego inicjatywy został powołany Fundusz Stypendialny dla uczącej się młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin; po każdej Mszy św. do puszek zbierane będą dobrowolne ofiary pieniężne na ten szlachetny cel. Dzisiaj również 13.X.  przypada 102 rocznica szóstego objawienia Matki Bożej w Fatimie, którego przesłanie dla świata, Europy i Polski jest następujące: Jestem Matką  Bożą Różańcową -„niech ludzie już dłużej nie obrażają Boga grzechami bo i tak został bardzo obrażony”. Po Mszy św. o godz.12.00 podczas nabożeństwa różańcowego za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II będziemy wypraszać dla naszej Ojczyzny łaskę wiary, miłości , nadziei , pokoju , sprawiedliwości i dobrych wyborów do Parlamentu.
  2. W poniedziałek obchodzone jest święto Edukacji Narodowej; w czasie wieczornej modlitwy różańcowej modlimy się za nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty.
  3. W piątek wspominamy święto św. Łukasza ewangelisty – Patrona naszego ks. wikariusza  Łukasza D.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. – taca przeznaczona będzie na misje św; o godz.10.00 udzielane będą chrzty dzieciom.
  5. Nabożeństwo 40-Godzinne /Adoracje/ w naszej parafii odbędą się w dniach 25 i 26 pazdziernika br.
  6. Dzisiaj w Polsce odbywają się wybory do Sejmu i Senatu. lokale wyborcze czynne w godz.7.00 – 21.00. głosujemy za okazaniem dowodu tożsamości; otrzymujemy oddzielnie dwie karty do Sejmu i Senatu na których możemy wybrać tylko jednego kandydata stawiając w kratce przy nazwisku znak „X”. Według nauki społecznej Kościoła ludzie wierzący winni kierować się chrześcijańskim sumieniem wybierając godnych,  uczciwych, respektujących wartości chrześcijańskie – reprezentantów narodu. Obowiązkiem każdego Polaka w szczególności ludzi wierzących w Boga jest udział w wyborach i czynny udział w życiu politycznym, gospodarczym, społecznym i kulturowo-duchowym narodu.
  7. Do prac w tym tygodniu na cmentarzu i przy kościele zapraszam na wtorek: Kulesze Litewka; na środę – Stara Litwa; na czwartek – Niziołki Dobki; na piątek – Niziołki Stare.