Uroczystość Wszystkich Świętych 1.XI.2019

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. W piątek 1 listopada Kościół obchodzi Uroczystość Wszystkich Swiętych. Główne nabożeństwa z homilią o godz. 8.00; 10.30 / po Mszy św. procesja na cmentarz grzebalny zakończona Mszą św. w intencji zmarłych kapłanów o godz.12.00. Mszy św. popołudniowej nie będzie /rano dodatkowo o 7.30 Msza św, gregoriańska/. Ofiary na tacę w tym dniu zbierane będą na nowy ołtarz ku czci Chrystusa Króla.
  2. W sobotę przypada Dzień Zaduszny – wspomnienie naszych zmarłych. Główne nabożeństwa – Msze św. za zmarłych z homilią odprawione będą o godz. 9.00; 11.30 i 17.00 / dodatkowe Msze św. bez homilii o godz. 7.00; 8.00, pogrzebowa za zm. Czesławę Choińską o godz.10.00/. Po głównej Mszy św. nabożeństwie za zmarłych z naszych rodzin o godz.11.30 będzie procesja żałobna na cmentarz grzebalny i różaniec. W Dzień Zaduszny ofiary na tacę podczas Mszy św. zbierane są na nabożeństwo żałobne za zmarłych z rodzin, Zdrowaśki roczne i msze św. za zmarłych przyjmowane są w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Podzwonne u p. kościelnego.
  3. Od 2 do 10 listopada przypada oktawa modlitw za zmarłych; po Mszy św.wieczorowej o godz.17.00 odmawiany będzie różaniec za zmarłych w tzw. wypominkach jednorazowych…
  4. w dniach 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za naszych zmarłych.
  5. W ubiegłą sobotę 26.X. br w godzinach wieczornych zmarł w wieku 82 lat  ks. kanonik Henryk Budny były proboszcz parafii Kulesze Kościelne w latach 1997 – 2007, gdzie do końca swego życia już jako emeryt przebywał w Kuleszach Kościelnych. Pogrzeb ks. Henryka z własnym jego życzeniem odbył się we wtorek w Łomży, z której pochodził; natomiast w czwartek o godz.9.00 za pokój jego duszy zostało odprawione nabożeństwo w Kuleszach Kościelnych. Wyrazem wdzięczności za jego pracę duszpasterską w naszej parafii niech będzie pamięć o nim i modlitwa w jego intencji.
  6. Prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu grzebalnym w sprawie segregacji odpadów. Odpady naturalne  /ziemia.żywe zwiędłe wieńce i kwiaty składamy przy tablicy z napisem „Odpady naturalne…” bliżej parkanu;  natomiast odpady sztuczne/plastikowe kwiaty, wieńce, folie ,doniczki,znicze/ wkładamy do kontenera, a jeśli jest zapełniony to obok kontenera z prawej strony.