III niedziela adwentu 15.12.2019

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. III niedziela adwentu w Kościele jest nazywana niedzielą ” Gaudete” czyli niedzielą radości od słów antyfony ” Radujmy się w Panu”. Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z daru odkupienia jakie przynosi ze sobą.
  2. Okres Adwentu to czas rekolekcji przez które wierni przygotowują się na  przyjście Pana. W naszej parafii rekolekcje odbędą się w najbliższą środę i czwartek tj.18 i 19 grudnia br . Msze św. z naukami odprawiane będą o godz.9.00;  11.30 i 17.00 podczas których można będzie skorzystać z sakramentu pokuty z obecności zaproszonych spowiedników. Rekolekcje poprowadzi ks. prałat Krzysztof Kaczyński z Łomży. Osoby chore.które w sposób fizyczny nie będą mogły wziąć udziału w rekolekcjach będziemy odwiedzać w domach z komunią św. popołudniu w czasie rekolekcji w godz.13.30 – 16.30. Chorych zgłaszamy w zakrystii.
  3. Dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone są  na ogrzewanie kościoła. W zakrystii można jeszcze nabyć świece wigilijne Caritas.
  4. W piątek 20.12.2019  o godz.19.00  w salce parafialnej organizujemy spotkanie  wigilijne dla wszystkich  wspólnot i grup parafialnych. Zapraszamy wszystkie grupy zaangażowane w życie duszpasterskie parafii na to wyjątkowe spotkanie : dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd oraz kolację wigilijną.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.00 odbędzie się na plebanii spotkanie z radą parafialną – sołtysami wsi.Wieczorem po Mszy św. o godz.17.00 odbędzie się wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie, na który serdecznie zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę ministranci, młodzież  ze wspólnoty św. Bartłomieja  oraz wolontariusze szkolnego koła Caritas będą sprzedawać własnoręcznie wypiekane  pierniki oraz poświęcone sianko na stół wigilijny. Prowadzona będzie również zbiórka do puszek na Bożonarodzeniowy Dar serca. Za okazane wsparcie na ten szlachetny cel serdecznie dziękujemy.
  7. Dzisiaj pan organista roznosi opłatki w Kuleszach Kościelnych na pozostałych ulicach. Kto jeszcze nie otrzymał opłatków może zgłosić się do pana organisty.