Święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika

Ks. Bogdan MalinowskiAktualności

W dniu jutrzejszym przypada święto św. Andrzeja Boboli Patrona Polski oraz naszej Diecezji. Z tej racji pragniemy zaprosić Was, kochani Parafianie na Msze św. o godz. 7.00, 7.30 oraz o 19.00 połączoną z nabożeństwem majowym. Podczas każdej Eucharystii będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, Diecezji oraz Parafii. Chciejmy w tym dniu pamiętać o Solenizantach pochodzących z naszej parafii oraz o Panu Prezydencie RP Andrzeju Dudzie.

Święty Andrzej Bobola uświadamia nam, że nasze szczęście jest tylko w ścisłym zjednoczeniu się w miłości z Jezusem Chrystusem przez codzienną wytrwałą modlitwę, sakramenty pokuty i Eucharystii oraz przez wypełnianie Jego woli.

Święty Andrzej Bobola uczy nas odrazy do wszelkiego rodzaju grzechów oraz wzywa nas do codziennej, wytrwałej modlitwy i cierpliwej pracy nad sobą, nad przezwyciężaniem swoich grzechów, wad i słabości.

Święty męczennik uczy nas codziennego zawierzania siebie oraz wszystkich swoich słabości Jezusowi przez Maryję – w Jej Niepokalanym Sercu. Bo tylko wtedy Jezus będzie mógł kształtować nasze serca, abyśmy stawali się posłuszni i pokorni, zdolni z odwagą i męstwem przyjmować przeciwności losu, a jeżeli będzie potrzeba – zdolni oddać życie w obronie katolickiej wiary.

Święty Andrzej Bobola jest naszym orędownikiem w niebie, wspiera nas na naszej drodze wiary, a przykład jego heroicznych cnót, odwagi, męstwa i wstrząsającego męczeństwa niech dodaje odwagi wszystkim prześladowanym wyznawcom Chrystusa.

Święty Andrzeju Bobola, módl się za Nami