Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych
PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -29.03.2015

 

W Niedzielę  Palmową obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Do kościoła zgodnie z tradycją przynosimy palmy, które  poświęca się na każdej Mszy św.;  główne nabożeństwo z procesją palmową o godz. 10.00., po sumie nabożeństwo Gorzkich Żali. Po Mszy św. wlasnoręcznie wykonane palmy /z nazwiskiem i imieniem, adresem zamieszkania/ dostarczamy do CDK -świetlicy  w Kuleszach Kościelnych na konkurs palm wielkanocnych, który odbędzie się dzisiaj o godz.14.00. Na najpiękniejsze palmy czekają nagrody. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców do udziału.

W sobotę i Niedzielę Palmową w Grajewie odbywają się Diecezjalne Dni Młodzieży, w których udział bierze delegacja z naszej parafii.

 

NIEDZIELA  PALMOWA  rozpoczyna Wielki Tydzień - wspomnienie zbawczych wydarzeń : Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

W i e l k i  C z w a r t e k   - pamiątka ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. W godzinach przedpołudniowych kapłani diecezji pod przewodnictwem Pasterza Ks. Biskupa gromadzą się w katedrze na wspólnej Eucharystii, podczas której poświęca się oleje / do chrztu, do bierzmowania, dla chorych/ , a kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie.

W godzinach popołudniowych w naszym kościele o godz.17.00 odprawiona będzie koncelebrowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej.  Po Mszy św. w ciszy przeniesiemy Jezusa eucharystycznego do adoracji do tzw. Ciemnicy. W tym dniu 2 kwietnia br przypada 10 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, za Jego przyczyną będziemy wypraszać potrzebne łaski dla Kościoła i naszej Ojczyzny.

W i e l k i   P i ą t e k   - to  dzień Męki i Śmierci Chrystusa na Krzyżu. Na godz.15.00 zapraszamy wiernych na nabożeństwo ku czci Męki Pańskiej z adoracją Krzyża św., które rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.Na zakończenie nabożeństwa udzielona będzie Komunia św. ,  następnie Pana Jezusa przeniesiemy w Najświętszym Sakramencie do Grobu, do adoracji. W tym dniu nie odprawia się Mszy św.; przyjęcie komunii św. w stanie łaski uświęcającej zadośćczyni tym, którzy obchodzą pierwsze piątki miesiąca. Obowiązuje post ścisły. Wieczorem na godz.20.00 zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, która /przy sprzyjającej pogodzie/ przejdzie ulicami Kulesz Kościelnych. Prosimy ze soba zabrać świece lub lampiony.  Trasę procesji zabezpieczą strażacy.

W i e l k a  S o b o t a  jest pamiatką złożenia Jezusa do Grobu i oczekiwaniem na Jego Zmartwychwstanie czyli Wigilią Paschalną. Tradycyjnie zachowujemy zwykły post aż do wieczora , do nabożeństwa paschalnego. W tym dniu poswięca się  wodę i pokarmy na stół wielkanocny; w kościele o godz.8.00 i 13.00; na wioskach od godz.9.00 / pojazdy prosimy przysłać ze Starego Wykna i Wnory Wiechy/.

Wieczorem o godz.19.00 zostanie odprawione nabożeństwo Wigilii Paschalnej /złożone z Liturgii Światła, Liturgii Słowa Bożego i Liturgii eucharystycznej/ w czasie którego przy zapalonych świecach odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Osoby, które obchodzą pierwsze soboty miesiąca wypełniają warunki przewidziane przez Kościół /stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., krótkie rozważanie i odmówienie cząstki różańca jako wynagrodzenie Niepolanemu Sercu Maryi/. Do adoracji Pana Jezusa przy Grobie zapraszamy wiernych w Wielki Piątek i Wielką Sobotę /dzieci i młodzież szkolną w W. Sobotę od godz.9.00 a następnie wieczorem na godz.22.30/. Całonocne czuwanie  z soboty na niedzielę przy Grobie Pana Jezusa pełnią jak co roku strażacy z OSP z terenu naszej parafii.

Z  sakramentu  p o k u t y   można będzie skorzystać  w Wielki Piątek i Wielką Sobotę podczas odprawianych nabożenstw i Adoracji.

 

NIEDZIELA  WIELKANOCNA  jest pamiątką największego zbawczego wydarzenia Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Rano o godz.6.00 przy dzwięku dzwonów  kościelnych rozpocznie się procesją eucharystyczną uroczysta R e z u r e k c j a - Msza św. w intencj całej wspólnoty. W ciągu dnia następne Msze św. odprawiane będą o godz.10.00 /udzielane będa chrzty/ i o godz.12.00.  Ofiary na tacę zbierane będa na dalsze prace w naszej świątyni . Uwaga:  popołudniu Mszy św. nie będzie. 

W   P o n i e d z i a ł e k  W i e l k a n o c n y  Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym; o godz. 8.00, 10.00,  12.00 i 17.00. Taca zbierana będzie na KUL.

 

We wtorek na godz.19.30 zapraszamy chórzystów na próbę, która odbędzie się w kościele. W środę  po Mszy św. wieczorowej o godz.18.00 spotkanie scholi, a następnie o godz.20.00 spotkanie strażaków.

W środę od godz.9.00 miejscowi księża będą odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. W środę popołudniu i w czwartek przed południem zapraszamy chętnych /kilka młodych osób/ do ubierania Grobu w kościele.

 

W parafii odbyły się spotkania Kół Różańcowych z Księdzem  Proboszczem. Aktualnie w parafii Kulesze Kościelne jest 23 Koła Różańcowe w 17 wioskach. W Roku Wielkiej Nowenny do Matki Bożej Fatimskiej przed setną rocznicą Objawień Fatimskich zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej wszystkie rodziny naszej parafii.

 

W niedzielę 22 marca br w parafii św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem o godz.10.00 sprawowana była Msza św. w intencji rolników. Po Mszy św. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr.1 przy ul. Kościelnej  odbył się I Kongres Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, o godz.14.00 wystąpienie kandydata zjednoczonej Prawicy /PIS,Razem,Solidarna Polska/ na Prezydenta RP Pana Dra Andrzeja Dudy byłego ministra kancelarii śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego a obecnie posła do Parlamentu Europejskiego.

 

Centrum Kulturalno- Edukacyjne w Kuleszach Kościelnych przy współudziale Parafii i Zespołu Szkół organizuje I Gminny Konkurs na wykonanie palmy wielkanocnej. Organizatorzy zapraszają rodziny jak równięż osoby indywidualne do wykonania plamy wielkanocnej według własnej inwencji artystycznej /palmy nie mogą być wykonane z tworzyw sztucznych/. Palmy z dołączonymi danymi /nazwisko,imię, adres/ powinne być dostarczone  do CKE /świetlicy/. Konkurs na najpiękniejsze palmy wielkanocne odbędzie się w niedzielę Palmową 29 marca br. o godz.14.00 w CKE w Kuleszach Kościelnych. Szczegółowe informacje można znalezć na plakacie i na stronie internetowej biblioteki CKE w Kuleszach Kościelnych.

 

 

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

  

Można jeszcze składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

 

 W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

 

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.