Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -19.10.2014

Dzisiaj w XXIX niedzielę zwykłą o godz.10.00 udzielane będą chrzty dzieciom. Nabożeństwo różańcowe odprawione będzie po Mszy św. o godz.8.00. Taca zbierana jest na ogrzewanie koscioła. Od dzisiaj rozpoczynają się dni modlitw za misje św.

W piątek o 15.00 - Godzina Miłosierdzia Bożego, Różaniec i Msza św. o godz.16.00.

W najbliższą sobotę 25.X.br w naszej parafii rozpoczyna się 40-godzinne nabożeństwo / Adoracje Najświętszego Sakramentu/, które zakończą sie w poniedziałek 27.X.br. Msze św. z naukami i nabożeństwem ku czci Najświętszego Sakramentu odprawiane będą w sobotę i poniedziałek o godz.9.00, 11.30 i 17.00.; w niedzielę bez zmian. Spowiedz św. odbywać się będzie w sobotę i poniedziałek. W poniedziałek na zakończenie adoracji złożone ofiary na tacę bedą naszym podziękowaniem rekolekcjoniście Ks. Prałatowi Mirosławowi Mikulskiemu z Warszawy - kapelanowi sportowców.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego koscioła. Taca będzie zbierana na Misje św., do puszek na Caritas.

Chłopców klas III Szkoły Podstawowej zapraszamy na kanydatów do Służby Liturgicznej Ołtarza.

W imieniu Dyrektora ekonomicznego WSD w Łomży proszę o zbiórkę płodów ronych na rzecz Seminarium Duchownego.

Od dzisiaj 19.X.br do 24.X.br w Sokołach prowadzony jest dla narzeczonych kurs przedmałżenski po mszy św. o godz.17.00.

Od  1 pazdziernika przez cały miesiąc odprawiane są w kościele nabożeństwa różańcowe; w niedziele - po Mszy św. na zmianę /w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.00/; w dni zwykłe - po Mszy św. wieczorowej o godz.17.00; w piątki zaś  w czasie Godziny Miłosierdzia Bożego o godz.15.00. W pazdzierniku zapraszamy wszystkich parafian  a zwłaszcza wspólnoty różańcowe do odmawiania różańca św. i włączania się w tzw. Krucjatę Różańcową w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na świecie.

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; nabożenstwa rano i popołudniu.

Bóg zapłać mieszkańcom parafii za złożone w tym kwartale ofiary na kościół i witraż, z których opłacone zostały prace renowacyjne stacji drogi krzyżowej, wykonanie witraża i prac w budynku parafialnym.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Można jeszcze składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.