Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -12.04.-6.04.2015

Dzisiaj w II niedzielę wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez Papieża św. Jana Pawła II. Będziemy przeżywać jako pierwszy dzień kolejnego Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem " Caritas dla rodziny". Tego dnia modlić się będziemy podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz.10.00 za ludzi chorych, za przebywających w hospicjach, za ludzi bezdomnych i odrzuconych a także za wszystkie Koła Caritas i wolantariuszy , którzy pomagają ludziom potrzebującym. Po każdej Mszy św. będzie można złozyć do puszek Caritas dobrowolną ofiarę na pełnienie dzieł miłosierdzia wobec potrzebujących.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz.17.00. W piątek o 15.00 - Godzina Miłosierdzia Bożego, msza św. o godz.16.00.

Spotkanie scholi w czwartek o godz.18.00, chóru o godz.19.30.

Sakrament Bierzmowania w parafii będzie udzielany 10 czerwca br, o godz.18.00. Festyn św. Rodziny odbędzie sie w pierwszą niedzielę czerwca.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Można jeszcze składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.