Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -01.02.2015

Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz.10.00 odprawione będzie nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją. Na sumie poświęcenie wody i pokropienie wiernych.

Jutro 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego - święto Matki Bożej Gromnicznej, na każdej Mszy św. poswięcenie gromnic. Msze św. o godz.9.00, 11.30 i 17.00. Jest to Dzień  Życia Konsekrowanego - modlimy sie za zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie. Ofiary na tacę przeznaczone na zakony klauzurowe.

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca - Msze św. / w piątek o godz.7.00 i 16.00 po Godzinie Miłosierdzia Bożego , w sobotę 0 7.00 i 17.00/.

Chrzty będą udzielane w trzecią niedzielę miesiąca 15 lutego br o godz.10.00.

Dzisiaj po sumie o godz.13.00 próba chóru. Zapraszamy również nowe chętne osoby.

W imieniu własnym i ks. Jarosława serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz za okazaną życzliwość i gościnność.

W ramach ferii zimowych w godz.12.00 - 20.00 dzieci i młodzież  mogą korzystać w Centrum Kulturalno Edukacyjnym  /świetlica/ w Kuleszach Kościelnych z różnych zajęć między innymi - plastycznych, kulinarnych, muzycznych, z nauki tańca oraz z tenisa stołowego; na zakończenie ferii przewidziana jest dla dzieci dyskoteka. Do udziału w tych atrakcyjnych zajęciach zaprasza serdecznie dzieci i młodzież pracownik  świetlicy pani Magda Gołaszewska. Warto więc z takiej oferty skorzystać. Szcegółowe informacje podane są na stronie inernetowej Biblioteki Publicznej i wbudynku CKE w Kuleszach Kościelnych.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Można jeszcze składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.