Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.05.-05.06.2016

Dzisiaj IX niedziela zwykła; nabożeństwo majowe po sumie w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Poski, którego wczoraj wspominaliśmy 35 rocznicę jego śmierci. Pod koniec czerwca organizowana jest dla dzieci szkolnych rowerowa pielgrzymka śladami Prymasa Tysiąclecia naszego Rodaka i ziomka ziemi podlaskiej - do Zuzeli miejsca pochodzenia Ks. Kardynała.

Od czerwca br nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane będą w dni zwykłe rano po Mszy św. o godz.7.00; w piątki podczas Godziny Miłosierdzia Bożego /po Koronce.../ w niedziele po Mszy św. na zmianę - w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.8.00 z adoracją Najśw. Sakramentu.

Od czerwca i przez okres wakacyjny w miesiącach: lipiec i sierpień Msze św. w dni powszednie odprawiane będą rano o godz.7.00 /7.30/ popołudniu tylko w środy z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.00 i w piątki o godz.16.00.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 2 czerwca Mszą św. , nieszporami i procesją wokół kościoła o godz.16.00. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo  dzieci. W piątek 3 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa /nie obowiązuje post z racji święta/. Msze św. rano o godz.7.00 i popołudniu o g.16.00, nabożeństwo do NSPJ w czasie Godziny Miłosierdzia Bożego. Jest to pierwszy piątek miesiąca - zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do obchodzenia pierwszych piątków miesiąca. Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ zapraszają w piątek na Dzień Modlitwy do katedry łomżyńskiej na Mszę św. i adorację Najświętszego Sakramentu , która rozpocznie się o godz.11.30. W pierwszą sobotę miesiąca - święto Niepokalanego Serca Maryi  Msze św. rano o godz.7.00 ; popołudniu o godz.18.00 /ze ślubem/.

W środę i piątek o godz.17.00 - lekcja gitary,spotkanie scholi w piątek o godz.18.00.W przyszłą niedzielę ofiary do puszek zbierane będą na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Dziś po Mszy św. o godz.10.00 spotkanie z jubilatami, którzy w tym roku obchodzą 50 lecie małżeństwa.

W przyszłą niedzielę 5 czerwca br w naszej parafii odbędzie się z okazji Dnia Dziecka - Festyn św. Rodziny. O godz.10.00 Ks. Dr Jacek Kotowski - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Łomży odprawi dziękczynną Mszę św. dla Jubilatów obchodzących 50 lecie i 25 lecie małżeństwa. Po Mszy św. błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym.

O godz. 11.30  - otwarcie Festynu św. Rodziny /plac przed kościołem/, życzenia dla jubilatów, odznaczenie  medalami od Prezydenta RP - par małżeńskich obchodzących Złote Gody małżeńskie.

- występ miejscowego zespołu " Rokietnica"

- występ scholi i zespołu wokalno - muzycznego przy parafii Kulesze Kościelne

- pokaz rycerski grupy historycznej " Arcona" z Torunia

- występ młodych talentów i dziecięcej grupy tanecznej

- koncert zespołu ' Kometa"

Podczas Festynu dla dzieci bezpłatne zabawy /zjeżdzalnie, eurbange, trampoliny itp./ Ponadto przewidziane są konkurencje rycerskie, loteria fantowa, przejażdzka motocyklem, a dla podniebienia słodycze, ciasta, lody, peszna grochówka , bigos, grill...

Zakonczenie Festynu św. Rodziny o godz.17.00.

Organizotarami i spnsorami FESTYNU są Parafia rzymsko-katolicka św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych i Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem.

Wspólorganizotorami festynu są mieszkańcy Wnory Pażochy i Wnory Wiechy.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam mieszkańców parafii i okolicznych miejscowości a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

W dniach 18 i 19 czerwca br do Torunia i Lichenia organizowana jest autokarowa pielgrzymka Rodziny Radia maryja. Zapisy u pani Elżbiety Mierzwińskiej ul. Główna 11 Kulesze Kościelne.

Mieszkańcom Wnory Wiechy i Wnory Pażochy serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzyków na procesję Bożego Ciała.

Wstawiono nowy witraż w kościele poświęcony 1050 rocznicy Chrztu Polski i 60 rocznicy Ślubów Jasnogórskich. Witraż jest fundowany z ofiar parafian i dzieci pierwszo-komunijnych.

Na cmentarzu grzebalnym  przeprowadzone zostały prace porządkowe. Na końcu cmentarza wstawiono kontener o pojemności 7 m.sześciennych, do którego można składować odpady z tworzyw sztucznych, natomiast ziemię, żywe zwiędłe kwiaty,wieńce składujemy przy tablicy "odpady naturalne". Niemniej jednak proszę o zabieranie ze sobą odpadów z grobów zmarłych i ograniczanie zakupowania na pogrzeby wieńców zwłaszcza z tworzyw sztucznych. Prośbę swą motywuję coraz większymi kosztami utrzymania cmentarza jak np. wywóz śmieci, pobór wody czy też pielęgnacja drzew.

Młodzież naszej parafii o 15 roku życia może zgłaszać się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży , które odbeda się w Krakowie w dniach 25 lipca - 1 sierpnia br. Są trzy opcje : tygodniowa kosztuje 620 zł., wekendowa - 310 zł i jednodobowa - 150 zł. Na zakończenie spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem 30-31.VII.2016r.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.