Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.08.-09.08.2015

Wczoraj obchodziliśmy 71 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz.10.00 - nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu odprawione będzie za naszą Ojczyznę a zwłaszcza za poległych powstańców Warszawy i wszystkie ofiary II wojny światowej.W czwartek 6 sierpnia w Święto Przemienienia Pańskiego o godz.7.00 rano będzie odprawiona Msza św. w intencji nowego Prezydenta RP Pana Doktora Andrzeja Dudy, który w tym dniu złoży przysięgę wierności Ojczyżnie i postanowieniom Konstytucji.W sierpniu zachęcamy wszystkich do modlitwy za Kościół i Ojczyznę naszą, za Prezydenta RP , o dochowanie wierności Jasnogórskim Śubom Narodu, o życie w prawdzie, sprawiedliwości, miłości i trzeżwości. Pani Jasnogórskiej plecamy naszych pieszych pątników zdążających do Częstochowy i innych świętych miejsc w naszej Ojczyznie. Dzisiaj można uzyskać  zupełny odpust tzw. Porcjonkuli.

W święto Przemienienia Pańskiego Msza św. będzie również popołudniu o godz.19.00. W pierwszu piątek miesiąca - Msze św. rano o godz.7.00; o 15.00 - Godzina Miłosierdzia Bożego i o godz.16.00 Msza św. Jutro o godz.ok. godz.20.00 w Chojanach Piecki będzie odprawiona  Msza św. dziękczynna w intencji mieszkańców z okazji zakończenia peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej i obrazu M.B.Cz. Figurę i obraz przejmują Kalinowo Solki.

W przyszłą niedzielę  taca będzie zbierana na KUL i cele edukacyjne diecezji. Po sumie odbędzie się próba chóru parafialnego.

Dzisiaj w niedzielę w 2 sierpnia br o godz.10.30 w Zuzeli odbędą się uroczystości Prymasowskie związane z peregrynacją Znaków ŚDM. O godz.11.oo przy ołtarzu polowym odprawiomna bedzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Ks.Bpa Janusza w intencji rychłej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Po mszy św. odbędzie koncert zespołu dziecięcego " Arka Noego ". Na powyższą Uroczystość serdecznie zaprasza Proboszcz parafii Zuzela - ks. Jerzy Krysztopa i Ks. Dr Jacek Czaplicki - przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa w Łomży.

1 sierpnia br sierpnia wyruszała kolejna Łomzyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W intencji pielgrzymów ofiarujmy naszą modlitwę, posty, umartwienia towarzysząc im duchowo przez przynależność do tzw. Białej Grupy św. Jana Pawła II. Miesiąc sierpień jest miesiącem modlitw o trzeżwośc narodu. Polecajmy Bogu i Maryi  - Królowej Polski wszystkie trudne sprawy naszego narodu i naszej Ojczyzny.

W tym roku Dożynki i Festyn św. Bartłomieja odbędą się w niedzielę 16 sierpnia. Gospodarzami dożynek będa mieszkańcy Tybor Uszynskich. Odpust parafialny odbędzie się tydzien pózniej 23 sierpnia br. Chrzty - 16 sierpnia o godz.10.00.

W budynku parafialnym trwają prace wykończeniowe mieszkania... W tym tygodniu będa pozłacane drewniane elementy /stalle/ na prezbiterium.

W okresie wakacyjnym Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Kuleszach Kościelnych dla dzieci i młodzieży szkolnej czynne będzie w godzinach 10.00 - 18.00.

Parafia Sokoły organizuje jesienią br w dniach 3-10.X. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szcegółowe informacje można uzyskać u ks. Arkadiusza w Sokołach tel. 692077483

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Można jeszcze składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.