Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -01.03.2015

Dzisiejsza II niedziela Wielkiego Postu nazwana jest niedzielą misyjną "ad Gentes" - dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, modlimy się za misjonarzy i misjonarki oraz za wszystkich chrześcijań prześladowanych na świecie. W tej intencji po Mszy św. o godz.10.00 odprawione będzie nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Dzisiaj 1 marca po raz piąty obchodzony jest Dzień Żołnierzy Wyklętych, ustanowiony przez śp. Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego. Modlimy się za tych żołnierzy niezłomnych /wyklętych przez komunistów/, którzy walczyli z okupantem niemieckim i sowieckim o wolną i suwerenną Polskę, a po wojnie osadzeni  w więzieniach i skazywani byli   na śmierć przez komunistów.

W środę Uroczystość św. Kazimierza Królewicza - patrona naszej prowincji archidiecezji białostockiej. Podczas nowenny i Mszy św. o godz.17.00 polecamy modlitwie Ks. Biskupa T. Bronakowskiego z okazji 9-tej rocznicy święceń biskupich oraz wszystkich solenizantów.

Przez modlitwę i pokutę  przygotowujemy się  do owocnego przeżywania rekolekcji wielkopostnych Fatimskich pod hasłem: "Moje Serce Niepokalane zwycięży!" Odbędą się one w dniach 5-7 marca br; poprowadzi O.Emilian - Pallotyn.

Porządek rekolekcji fatimskch: w czwartek i piątek /5 i 6 III/ Msze św. z naukami o godz.9.00, 11.00 /dla chorych/ i 12.30 /dla uczniów Zespołu Szkół/ i popołudniu o godz.17.00. W piątek o 15.00 - Godzina Miłosierdza Bożego z adoracją Najświętszego Sakramentu,  o godz.16.00 nabożeństwo drogi krzyżowej zakończone Mszą św.

W pierwszą sobotę miesiąca - wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi zakończenie rekolekcji aktem poświęcenia się Niepokalnemu Sercu Maryi podczas Mszy świętych o godz.9.00,  11.00 i uroczystą Mszą św. o godz.15.00 zakończoną procesją fatimską ulicami Kulesz Kościelnych. /Spowiedz św. w piątek i sobotę/.

Rekolekcje tegoroczne związane są z setną rocznicą Objawień Matki Bożej Fatimskiej, którą obchodzić będziemy w 2017 roku. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa papieża św. Piusa X :"Dajcie mi milion odmawiających rożaniec, a świat będzie uratowany". W dzisiejszym kontekście wspólczesnego świata słowa te nabierają wyjątkowego znaczenia. Do udziału w rekolekcjach serdecznie zapraszają wszystkich parafian O.Emilian - Pallotyn oraz miejscowi duszpasterze.

W tym tygodniu we wtorek o godz.19.30 w sali parafialnej odbędzie się próba chóru. W środę po mszy wieczorowej o godz.18.00 - spotkanie scholi.

Centrum Kulturalno- Edukacyjne w Kuleszach Kościelnych przy współudziale Parafii i Zespołu Szkół organizuje I Gminny Konkurs na wykonanie palmy wielkanocnej. Organizatorzy zapraszają rodziny jak równięż osoby indywidualne do wykonania plamy wielkanocnej według własnej inwencji artystycznej /palmy nie mogą być wykonane z tworzyw sztucznych/. Palmy z dołączonymi danymi /nazwisko,imię, adres/ powinne być dostarczone do dnia 19.03.br do CKE /świetlicy/. Konkurs na najpiękniejsze palmy wielkanocne odbędzie się w niedzielę 22 marca br. o godz.14.00 w CKE w Kuleszach Kościelnych. Szczegółowe informacje można znalezć na plakacie i na stronie internetowej biblioteki CKE w Kuleszach Kościelnych.

Od 1  do 6 marca  br /III niedzieli Wielkiego Postu/ w parafii Sokoły  prowadzony jest dla młodych kurs przedmałżeński. Początek kursu  w niedzielę 1 marca br Mszą św. o godz.12.00 w Bazylice w Sokołach.

W przyszłą niedzielę 8 marca br o godz.15.00  w MDK w Wysokiem Mazowieckiem będzie jeszcze raz wystawiona sztuka św. Jana Pawła II " Brat naszego Boga" przez studentów WSKSiM w Toruniu dla osób , które z braku miejsc nie mogły jej obejrzeć w dniu 22 lutego br.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Można jeszcze składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.