Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA   21.08.-28.08.2016

Dzisiaj w niedzielę 21 sierpnia br obchodzimy odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła. Kazania odpustowe w czasie Mszy swiętych wygłosi ks.  Jan Krupka wykładowca WSD w Łomży, który odprawi również sumę odpustową o godz.12.00; po sumie procesja eucharystyczna. O godz.10.00 będą udzielane chrzty dzieciom. W przedzień odpustu tj. w  sobotę na cmentarzu grzebalnym o godz.19.00 odprawiona została msza św. za zmarłych z naszych rodzin.

W środę - liturgiczne wspomnienie św. Bartłomieja Apostoła. Msze św. rano o godz.7.00 i popołudniu o godz.17.00 z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek 26 sierpnia obchodzimy Święto NMP Częstochowskiej. Msze św. z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu będą odprawione o godz.7.00 i o godz.16.00, /o 15.00 - Godzina Miłosierdzia Bożego/

Parafia Sokoły organizuje w dniach 21-27 września br pielgrzymkę do Włoch /zwiedzanie Rzymu i innych miejsc świętych/. Koszt 1.600 zł i 90 Euro. Jest wolnych 5 miejsc.Zgłaszać się można do Ks. Arka wik. parafia Sokoły lub przez stronę internetową parafii.

W początkach września przy kościele zkładane będą trawniki, zieleń. Po nastepnej niedzieli prowadzone będą dalsze prace na cmentarzu m.innymi uładanie drugiego chodnika.

Uwaga i prośba:

Na cmentarzu grzebalnym odpady sztuczne /duże wieńce,kwiaty,doniczki,znicze.../  składujemy do dużego kontenera znajdującego się na końcu cmentarza . Natomiast obok kontenera, przy parkanie z tablicą " Odpady naturalne" wyrzucamy odpady naturalne jak: ziemia, wieńce z żywych gałązek jegilny, kwiaty itp. Poza wyznaczonym miejscem na odpady  obowiązuje zakaz wyrzucania śmieci w innych miejscach cmentarza. Bardzo proszę o przestrzeganie tej zasady. Wdzięczny jestem tym, którzy odpady z cmentarza zabierają ze sobą do domowych śmietników.

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.