Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA   27.11. - 04.12.2016

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny Adwentem , który ma podwójny charakter; jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego i oczekiwania na powtórne przyjście  Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Jest to dla wszystkich chrześcijan  czas szczególnej modlitwy, wewnetrznej przemiany i praktykowania uczynków miłosierdzia . Zachęcamy przedewszystkim do udziału w niedzielnej liturgii adwentowej i w tradycyjnych Roratach /msza św. maryjna/ odprawianych rano w dni zwykłe o godz.7..00 . W niedziele adwentu zaparszamy rano przede Mszą św. do spiewu Godzinek ku czci NMP.

Dzisiaj w naszej parafii gościmy Ks. Dr Andrzeja Żołnierewicza z Olecka głoszącego podczas Mszy św. Słowo Boże. Po każdej Mszy św. będzie zbierał ofiary na budowę nowego kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Olecku, gdzie jest proboszczem. Postarajmy się wspomóc rozpoczęte to dzieło swoją dobrowolną ofiarą.

W przyszłą II niedzielę adwentu - pierwszą miesiąca tzw. Godzina Święta - nabożeństwo ku czci z adoracją Najświętszego Sakramentu  odprawione będzie po Mszy św. o godz.10.00. Na sumie poświęcenie wody.

W tym tygodniu w środę przypada święto św. Andrzeja Apostoła; Msza św. z nowenną do MB o godz.17.00. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. rano o godz.7.00 i popołudniu po Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz.16.00. W pierwszą sobotę miesiąca -  wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Msze św. rano o godz.7.00 i popołudniuo godz.17.00.

W piątek o godz.17.30 - lekcja gitary, o godz.18.00 - schola i o godz.19.00 - próba chóru.

Rekolekcje adwentowe w parafii odbędą się w dniach 14-15 grudnia br. , których przewodnią myślą będzie nauczanie Sługi Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.

Pielgrzymka do Torunia w 25 rocznicę powstania Radia Maryja  odbędzie się 3 grudnia 2016 r. Zapisy u Pani E. Mierzwińskiej w Kuleszach Kościelnych.

Serdecznie dziękuję za złożone ofiary kwartalne na potrzeby naszego kościoła . W tym tygodniui dp prac przy kościele zapraszam na poniedziałek i wtorek - Chojane Pawłowięta ;  na środę - Chojane Stankowięta.

Komendat powiatowy policji w Wysokiem Mazowieckiem zwraca się z prośbą do mieszkańców , aby w okresie zimowo-jesiennym piesi czy rowerzyści korzystając z publicznej drogi porą wieczorową zakładali kamizelki z odblaskami w celu uniknięcia tragicznych zdarzeń.

Uwaga i prośba:

Na cmentarzu grzebalnym odpady sztuczne /duże wieńce,kwiaty,doniczki,znicze.../  składujemy do dużego kontenera znajdującego się na końcu cmentarza . Natomiast obok kontenera, przy parkanie z tablicą " Odpady naturalne" wyrzucamy odpady naturalne jak: ziemia, wieńce z żywych gałązek jegilny, kwiaty itp. Poza wyznaczonym miejscem na odpady  obowiązuje zakaz wyrzucania śmieci w innych miejscach cmentarza. Bardzo proszę o przestrzeganie tej zasady. Wdzięczny jestem tym, którzy odpady z cmentarza zabierają ze sobą do domowych śmietników.

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.