Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -27.07.2014

Dzisiaj po każdej Mszy św. na placu przed kościołem odbędzie się poświęcenie samochodów, motocykli itp. pojazdów. W ramach Akcji "NIVA" Pomoc Misjom do puszek zbierane będą ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy pracujących w dalekich krajach Afryki i Azji.

W środę nowenna do Matki Bożej o godz.19.00. W pierwszy piątek miesiąca  Msze św. rano o godz.7.00, o 15.00 - Godzina Miłosierdzia Bożego i o godz.16.00 Msza św. W pierwszą sobotę miesiąca - wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi /odpust Porcjonkuli/ Msze św. rano o godz.7.00 i popołudniu ze ślubami o godz.16.00 i 17.00.

Z okazji 90 rocznicy święceń kapłańskich Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Polski Ks. Biskup łomżyński wraz z proboszczem parafii Zuzela zapraszają diecezjan, różne grupy i stowarzyszenia katolickie na Uroczystości , które odbędą się w Zuzeli 2 sierpnia /tj.sobota/ br ., w miejscu urodzenia Prymasa Tysiąclecia. Mszy św. dziękczynnej o godz.11.00, której będzie towarzyszyła modlitwa o beatyfikację Prymasa  będzie przewodniczył J.Em. Ks. Kardynał Gerard Muller Prefekt Kongregacji Nauki Wiary z Watykanu.

W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu odprawione będzie po Mszy św. o godz.10.00. Na sumie poświęcenie wody.

Miesiąc sierpień  jest miesiącem pielgrzymek do maryjnych sanktuariów i rocznic narodowej pamięci o bohaterach, którzy walczyli w obronie Ojczyzyny, do której zachęcają nas biskupi polscy w odczytanym dziś liście pasterskim. Postarajmy się przynajmniej ograniczyć spożywanie alkoholu jeśli nie jesteśmy podjąć całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych.

W każdą niedzielę sierpnia przede Mszą św. poranną zapraszamy do śpiewania Godzinek do NMP.

W dniu 1 sierpnia 2014 r. z Łomży wyruszy 30 piesza łomżyńska na Jasną Górę / z Zambrowa z parafii św. Trójcy Grupa Niebieska wyrusza po mszy św. porannej/.Zapisy na pielgrzymkę oraz szczegółowe informacje  w kancelarii parafialnej. Parafian prosimy  o modlitwę w intencji pielgrzymów.

W  niedzielę 6.07. br na spotkaniu z Radą parafialną przedstawiłem plan wykonanych i wykonywanych prac parafialnych w bieżącym roku. W kościele założono system multimedialny, napęd elektryczny na dzwony; malarz w lipcu  zakończy odnawianie stacji drogi krzyżowej, pani konserwator  pozłoci ołtarz św. Rodziny, w sierpniu br stolarz będzie zestawiał na prezbiterium drewniane stalle /ławki/, witrażysta wstawi nowy witraż NMP i św. Józefa /dar ojców i matek parafii/ w kaplicy św. Rodziny.

W budynku parafialnym w tym roku oddaliśmy do użytku środkową część z salą parafialną, w częściach nieszkalnych założono c.o. na eco-groszek, a na jesieni wykonane zostaną sufity z ociepleniem. Powyższe prace są kosztowne, za które nie jesteśmy w tej chwili za wszystko zapłacić, zważywszy na to, że ubiegły rok zamknęliśmy ujemnym deficytem. Stąd też moja prośba o dodatkową zbiórkę w tym miesiącu /do 20 lipca/ na potrzeby kościoła. Za pozytywną odpowiedz na moją prośbę pragnę serdecznie podziękować mieszkańcom Starego Kalinowa, którzy już przekazali ofiarę ponad 1200 zł. na potrzeby parafii. Dziękuję również za składane ofiary na witraż NMP i św. Józefa /dar ojców i matek parafii/ do kaplicy św. Rodziny.

Obecnie w kościele prowadzone są  przez panią konserwator prace złoceniowe ołtarza św. Rodziny.

Przez teren naszej Gminy w dniach 31 lipca i 1 sierpnia br będzie przejeżdzał Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza składający się z 120 kolarzy z róznych krajów. W dniu 31 lipca ok.godz.16.30 wjadą do Kulesz Kościelnych od strony Czarnowa Biki  a następnie przez Stare Wykno, Gołasze Mościckie, Gołasze Puszcza z metą Wysokie Mazowieckie. W dniu 1 sierpnia br.  startują z  Wysokiego Mazowieckiego ok. godz.14.00 i poprzez Gołasze Mościckie, Stare Wykno, Kulesze Kościelne, Nowe Wykno, Gołasze Puszcza wykonują 5 okrążeń. Prosimy mieszkańców o przybycie i doping dla kolarzy z zachowaniem ostrożności.

W tym roku Dożynki parafialne połączone z Festynem św. Bartłomieja odbędą się w niedzielę 17 sierpnia o godz.12.00, których gospodarzami będą Stare Niziołki. Odpust św. Bartłomieja odbędzie się w następną niedzielę tj. 24 sierpnia, gdzie sumę odpustową odprawi oraz poświęci nowy ołtarz św. Rodziny i nową polichromię kościoła - Ks. Biskup Łomżynski Janusz Stepnowski. W dniu 1 wrześnaia 2014 r. zostanie odsłonięta na budynku parafialnym /w którym znajdował się dawniej komisariat żandarmerii niemieckiej/ tablica upamiętniająca cywilne ofiary okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej.

Siostry Felicjanki zapraszają dziewczęta /licealistki i studentki/ na rekolekcje by pogłębić  swoją wiarę, spotkać się z Jezusem i z drugim człowiekiem. Ostatni termin rekolekcji:

22.08 - 27.08. 2014 r.  - Golgota Młodych Serpelice nad Bugiem

Informacje na stronie internetowej: www.felicjanki.waw.pl  /spotkajmy się/

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Można składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.