Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -28.09.2014

Jutro przyapada święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała - odpust w Jabłonce Kościelnej.

Od środy - 1 pazdziernika przez cały miesiąc odprawiane będą w kościele nabożeństwa różańcowe; w niedziele - po Mszy św. na zmianę /w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.00/; w dni zwykłe - po Mszy św. wieczorowej o godz.17.00; w piątki zaś  w czasie Godziny Miłosierdzia Bożego o godz.15.00. W pazdzierniku zapraszamy wszystkich parafian  a zwłaszcza wspólnoty różańcowe do odmawiania różańca św. i włączania się w tzw. Krucjatę Różańcową w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na świecie.

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; nabożenstwa rano i popołudniu.

Dzisiaj w Sanktuarium Maryjnym w Hodyszewie o godz.12.00 podczas Mszy św. o godz.12.00 motocykliści złożą Matce Bożej Królowej Podlasia wotum - Akt zawierzenia.

Dzisiaj po Mszy św. o godz.10.00 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne z młodzieżą do bierzmowania i animatorami.

Ze względu na zmiany w programie nauczania Ks. Biskup Łomzyński zarządził , że dzieci przystąpią do I Komunii św. w klasie III Szkoły Podstawowej tj. w roku 2016.

Bóg zapłać mieszkańcom parafii za złożone w tym kwartale ofiary na kościół i witraż, z których opłacone zostały prace renowacyjne stacji drogi krzyżowej, wykonanie witraża i prac w budynku parafialnym.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Można jeszcze składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.