Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych
PDF Drukuj Email


 OGŁOSZENIA  23.10.2016 - 30.10.2016

 

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny; po Mszy św. o godz.12.00 odprawione będzie nabożeństwo różańcowe w intencji misji św.

 

We wtorek i środę /25 i 26 X.br./ w naszej parafii odbędą się adoracje Najświętszego Sakramentu  /czterdziesto-godzinne nabożeństwo/ ; będzie przewodniczył Ks. Piotr Kazimierski notariusz Sądu Biskupiego z Łomży. Porządek nabożeństw we wtorek i środę przedstawia się następująco: o godz.9.00 Msza św. z nauką, po mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu - wspólna modlitwa i indywidualna adoracja do godz.11.30 o której rozpocznie Msza św. południowa. Popołudniu o godz.16.30  nabożeństwo różańcowe i Msza św. z nauką o godz.17.00. Zakończenie 40-godzinnego nabożeństwa w środę. Zapraszamy serdecznie parafian do licznego udziału w nabożeństwach i skorzystania w tych dniach z sakramentu pokuty.

 

W piątek obchodzimy święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W Godzinie Miłosierdzia Bożego nabożeństwo różańcowe ofiarujemy w intencji ks. Biskupa Tadeusza  Bronakowskiego i solenizantów ; msza św. o godz.16.00. W piątek próba chóru o godz.19.00.

 

W przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła /we wszystkich kościołach konsekrowanych/. Nasza świątynia była konsekrowana w 1939 roku przez ks. Biskupa Stanisława Łukomskiego. Po sumie nabożeństwo różańcowe odprawione będzie za budowniczych i fundatorów naszego kościoła.

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz.10.00 odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania oraz animatorami i rodzicami.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.00 - spotkanie z dziećmi do I Komunii św. i ich rodzicami.

 

Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem zaprasza mieszkańców na projekcję filmu "Wołyń" , która odbędzie się w kinie w wtorek /25.X./ o godz.19.00 i w środę /26.X./ o godz.18.00.

 

Serdecznie dziękuję za składane ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

 

W tym tygodniu do prac na cmentarzu zapraszam na poniedziałek Gołasze Puszcza i Tybory Uszyńskie;  na  czwartek - Kulesze Podawce i Kulesze Podlipne , na piątek i sobotę - Czarnowo Biki.

 

Komendat powiatowy policji w Wysokiem Mazowieckiem zwraca się z prośbą do mieszkańców , aby w okresie zimowo-jesiennym piesi czy rowerzyści korzystając z publicznej drogi porą wieczorową zakładali kamizelki z odblaskami w celu uniknięcia tragicznych zdarzeń.

 

Uwaga i prośba:

Na cmentarzu grzebalnym odpady sztuczne /duże wieńce,kwiaty,doniczki,znicze.../  składujemy do dużego kontenera znajdującego się na końcu cmentarza . Natomiast obok kontenera, przy parkanie z tablicą " Odpady naturalne" wyrzucamy odpady naturalne jak: ziemia, wieńce z żywych gałązek jegilny, kwiaty itp. Poza wyznaczonym miejscem na odpady  obowiązuje zakaz wyrzucania śmieci w innych miejscach cmentarza. Bardzo proszę o przestrzeganie tej zasady. Wdzięczny jestem tym, którzy odpady z cmentarza zabierają ze sobą do domowych śmietników.


Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.