Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -14.12..2014

Adwent przygotowuje nas na przyjście Chrystusa: na pamiątkę narodzin Zbawiciela obiecanego Mesjasza i na Jego osteteczne Jego przyjście na końcu czasów. Adwent to czas modlitwy, głębokiej refleksji nad własnym życiem i wewnętrznej przemiany naszych serc. Zapraszamy więc wszystkich parafian do wykorzystania tego czasu na duchową przemianę między innymi przez udział w nabożenstwach i rekolekcjach adwentowych.W dni zwykłe Roraty o godz.7.00.

W środę  o godz.17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św..  O godz.18.00 spotkanie scholi. W piątek o 15.00 - Godzina Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz.16.00. W piątek o godz.19.00 spotkanie chóru dorosłych.

W przyszłą niedzielę ofiary na tacę zbierane będą na ogrzewanie kościoła. Po Mszy św. o godz.10.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie z Radą Parafialną.

W zkrystii można zapisywać chorych, których będziemy odwiedzać z posługą kapłańską w poniedziałek 22.XII.br.

Krucjata Różańcowa przy parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Łomży zaprasza w niedzielę 21 grudnia br o godz.12.00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny. Po niej odbędzie się marsz pokutny Różańcowy ulicami Łomży , w czasie którego modlić się będą wierni o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej można nabyć poświęcone opłatki. W zakrystii można kupić świece Caritas.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Można jeszcze składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.