Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.08.-16.08.2015

W  sobotę 22 sierpnia br. /w przedzień odpustu/ na cmentarzu grzebalnym o godz.19.00 odprawiona została Msza św. za  zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, w której wzięło udział wielu naszych parafian.

Dzisiaj w niedzielę 23 sierpnia br przeżywamy uroczystości odpustowe ku czci św. Bartłomieja. Sumę odpustową z procesją o godz.12.00 odprawi i wygłosi Słowo Boże podczas Mszy świętych były proboszcz naszej parafii ks. prałat Franciszek Wróblewski.Dziś ofiary na tacę zbierane będą na potrzeby WSD w Łomży.

Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Bartłomieja Ap. Msze św. odprawione będą rano o godz.7.00 i popołudniu o godz.19.00. W środę - święto NMP Częstochowskiej - Msze św. rano o godz.7.00 i popołudniu o godz.19.00. W piątek o 15.00 - Godzina Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz.16.00.

W przyszłą niedzielę ofiary do puszek zbierane będą na Caritas.

Ogłoszenie Dyrektora Podlaskieg Oddziału ARiMR skierowane   do młodych rolników pragnących rozpocząć działalność gospodarczą o składanie wniosków w terminie od 20 sierpnia br do 2 września br. Szkolenie w tej sprawie odbedzie się 10 sierpnia o godz.11.00  w siedzibie starostwa powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.

W budynku parafialnym trwają prace wykończeniowe mieszkania... W kościele zostały pozłocone drewniane elementy /stalle/ na prezbiterium, klęcznik i ambonka. Wykonana również została tapicerka foteli i ławek.

W okresie wakacyjnym Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Kuleszach Kościelnych dla dzieci i młodzieży szkolnej czynne będzie w godzinach 10.00 - 18.00.

Parafia Sokoły organizuje jesienią br w dniach 3-10.X. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szcegółowe informacje można uzyskać u ks. Arkadiusza w Sokołach tel. 692077483

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Można jeszcze składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.