Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -21.06. 2015

Dzisiaj w 12-tą niedzielę zwykłą nabożeństwo ku czci NSPJ odprawione będzie po Mszy św. o godz.8.00; o godz.10.00 będą udzielane chrzty dzieciom. Dziś zbiórka do puszek na KUL i cele edukacyjne diecezji.

W środę przypada święto narodzenia św. Jana Chrzciciela; Msze św rano o godz.7.00 i popołudniu o godz.19.00.

W piątek 26 czerwca br. zakończenie roku szkolnego  Mszą św. dziękczynną w kościele o godz.8.00 , na którą zapraszamy dzieci i młodzież szkolną , nauczycieli, wychowawców i rodziców. Oficjalna uroczystość zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół w Kuleszach Kościelnych o godz.9.00.

W piątek o 15.00 - Godzina Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo ku czci NSPJ i Msza św. o godz.16.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.00 odbędzie się spotkanie dotyczące organizacji obozu indiańsko- sportowego. Zapraszamy dzieci i młodzież , króre deklarują udział w tym obozie oraz rodziców. Spotkanie będzie również dotyczyło naszych gości z Ukrainy, dzieci do lat 15, które wezmą udział w obozie, dlatego też zapraszamy przedstawicieli samorządu i osoby indywidualne, które mogłyby zaoferować pomoc tym dzieciom.

Z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczynających się wakacji Ks. Proboszcz  parafii i Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Kuleszach Kościelnych  zapraszaja w najbliższą niedzielę  /28.06./ dzieci i młodzież szkolną na wspólne ognisko i grilowanie na godz.18.30  przy plebanii /na łące parafialnej przyy stawie/.

W okresie wakacyjnym Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Kuleszach Kościelnych dla dzieci i młodzieży szkolnej czynne będzie w godzinach 10.00 - 18.00.

Mieszkańcom Chojane Stankowięta składam serdeczne Bóg zapłać za złożoną ofiarę na ołtarz ku czci Matki Bożej z okazji zakończenia peregrynacji figury M.B.Fatimskiej

Parafia Sokoły organizuje jesienią br w dniach 3-10.X. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szcegółowe informacje można uzyskać u ks. Arkadiusza w Sokołach tel. 692077483

Wspólnie z Caritas Diecezji Łomżyńskiej organizujemy dla rodzin i dzieci na terenie ośrodka /Baliki/ w Ptakach obóz indiańsko-sportowy " Tygrysy", który odbędzie się w terminie 18-31 lipca 2015 r. Koszt z wyżywieniem i noclegami  / do wyboru w namiotach lub kilku-kilkunastosobowych domkach letniskowych/ wynosi 300 zł. od osoby. W programie: zawody sportowe, kajaki, katecheza, gry i zabawy indiańskie, bitwa pod Grunwaldem, nauka pisania ikon i spiewu i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Można jeszcze składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.