Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych
PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.11 - 08.11.2015

Dzisiaj o godz.10.00 udzielane będa chrzty dzieciom;  następne chrzty w Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.XII.br

W środę o godz.17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek 19 listopada o godz.12.00 we Wnorach Pażochach /u.P.Skrzypczaków/ odprawiona będzie Msza św. dziękczynna w intencji mieszkańców z okazji zakończenia peregrynacji Figury Matki Bożej Fatimskiej i Obrazu M.B.Cz.  Po Mszy św. figurę i obraz przejmują Wnory Wiechy.

W piątek o 15.00 - Godzina Miłosierdzia Bożego, Msza św. o godz.16.00.

 

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Główne nabożeństwo z aktem poswięcenia się NSPJ odprawione będzie o godz.10.00. Ofiary na tacę zbierane będą na ogrzewanie kościoła. W tym dniu przypada również  wspomnienie św. Cecylii - Patronki śpiewu i muzyki kościelnej.

W najbliższy  piątek o godz.18.00 - spotkanie scholi, o godz.19.00 - chóru.

Jutro odbędzie się zaprzysiężenie nowego rządu RP Pani Beaty Szydło; modlitwom naszym polecamy  Pana Prezydenta RP i nowy rząd w sytuacji, gdy stoimy w obliczu upadku cywilizacji chrześcijańskiej w Europie przez terrorystyczne zamachy i masowy napływ islamskich imigrantów. 

 

 W kościele zostały wstawione  zewnętrzne okna aluminiowe / 5 sztuk/, dwa okna w bocznych kaplicach w których wstawione sa witraże zostały usczelnione szkła w metalowej ramie okna. Jedno okno na kościele przygotowane jest na nowy witraż, oczekuje na sponsora.

W tyn miesiącu zbierane będą kwartalne składki  /IV kw./ na potrzeby parafii: za wykonane prace w kościele i budynku parafialnym... 

 

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

  

 

 W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

 

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.