Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.05.- 08.05.2016

Dzisiaj nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświetszego Sakramentu odprawione będzie po Mszy św. o godz.8.00. Na sumie poswięcenie wody i aspersja. po Mszy św. o godz.10.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Dzisiaj ofiary do puszek zbierane są na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.

Nabożeństwa majowe w dni zwykłe odprawiane będą po Mszy św. o godz.19.00 /w piątki podczas Godziny Miłosierdzia Bożego/.W miesiącu maju zachęcamy do udziału w modlitwie maryjnej w naszych wspólnotach, w kościele lub w domach czy też przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski i jednocześnie odpust parafialny. Msze św. odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Sumę odpustową z kazaniem w intencji strażaków odprawi Ks. Dr Sławomir  Bartnicki prefekt WSD w Łomży. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramenu z nabożeństwem majowym /bez procesji ze względu na prace ziemne przy kościele/. W Uroczystość NMP Królowej Polski  podczas Mszy św. odnowimy akt oddania się NMP wraz z odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Trzeciego maja  przypada również 225 rocznica uchwalenia doniosłej dla narodu Konstytucji 3 Maja. Jest to święto narodowe  i kościelne- wywieszamy na naszych domach flagi narodowe i maryjne.

Jutro w poniedziałek o godz.14.00 w Niziołkach Starych odprawiona będzie Msza św. dziękczynna w intencji mieszkańców z okazji zakończenia peregrynacji figury fatimskiej i obrazu Matki Bożej. Figurę i obraz przejmują Niziołki Dobki.

Dzisiaj rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje i uświęcenie ludzkiej pracy. W naszym kościele Msze św. o dobre urodzaje , o błogosławieństwo Boże dla naszej ludzkiej pracy  z poświęceniem ziemi odprawiane będą od środy 4 maja codziennie o godz.8.00 rano. Porządek nabożeństw:

- środa 04.05.2016 - Nowe Wykno i Kolonie,  Stare Wykno;

- czwartek  05.05.   - Kalinowo Solki, Kalinowo Nowe, Kalinowo Stare, Kalinowo Czosnowo;

- piątek  06.05.   - Wnory Wiechy, Wnory Pażochy;

- sobota  07.05.  - Gołasze Dąb, Gołasze Mościckie, Gołasze Górki, Gołasze Puszcza, Tybory Uszyńskie;

- poniedziałek  09.05.  - Chojane Sierocięta, Chojane Stankowięta, Chojane Pawłowięta, Chojane Gorczany, Chojane Piecki, Chojane Bąki;

- wtorek  10.05.  - Czarnowo Biki, Kulesze Kościelne, Kulesze Litewka, Kulesze Podawce, Kulesze Podlipne;

- środa  11.05.   - Grodzkie Szczepanowięta, Nowe Grodzkie, Stare Grodzkie, Stara Litwa, Niziołki Stare, Niziołki Dobki.

W tyn tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Jutro 2 maja br. po nabożeństwie majowym o godz.19.30 spotkanie ze strażakami; o godz.20.00 z chórem parafialnym. W czwartek o godz.17.00 lekcja gitary, o 18.00 - schola.

Dzisiaj  0 godz.13.00 w Zespole Szkół Rolniczych w Krzyżewie odbędzie się spotkanie rolników z ministrem rolnictwa. Serdeczne zapraszają rolników na to spotkanie organizatorzy.

Dnai 7 maja br o godz.18.00 w MOK w Wysokiem Mazowieckiem wykład wygłosi prof, Jerzy Robert Nowak -  historyk i publicysta  na temat " Węgierska droga do zwycięstwa".

Przy kościele trwają prace zagospodarowania cmentarza /położenie nowego chodnika, renowacja parkanu, zakładanie trawników .../

Na cmentarzu grzebalnym w ubiegłym tygodniu przeprowadzone zostały prace porządkowe. Wstawiono kontener o pojemności 7 m.sześciennych, do którego można składować odpady z tworzyw sztucznych, natomiast ziemię, żywe zwiędłe kwiaty,wieńce składujemy przy tablicy "odpady naturalne". Niemniej jednak proszę o zabieranie ze sobą odpadów z grobów zmarłych i ograniczanie zakupowania na pogrzeby wieńców zwłaszcza z tworzyw sztucznych. Prośbę swą motywuję coraz większymi kosztami utrzymania cmentarza jak np. wywóz śmieci, pobór wody czy też pielęgnacja drzew.

Komunikat ARiMR:  16 maja br upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezposrednich oraz płatności obszarowych na lata 2014-2020. Takie dokumenty  można złożyć do 10 czerwca br /będzie to jednak skutkować pomniejszeniem płatnosci o 1% za każdy dzień zwłoki. Wnioski można również przesłać pocztą, za pośrednictwem internetu lub osobiście.

Młodzież naszej parafii o 15 roku życia może zgłaszać się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży , które odbeda się w Krakowie w dniach 25 lipca - 1 sierpnia br. Są trzy opcje : tygodniowa kosztuje 620 zł., wekendowa - 310 zł i jednodobowa - 150 zł. Na zakończenie spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem 30-31.VII.2016r.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.