Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -14.09.2014

Dzisiaj w niedzielę 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, który dla chrześcijan i dla naszej Ojczyzny jest znakiem naszej przynależności do Chrystusa i Koscioła. Przypomiał nam o tym św. Jan Paweł II Papież -Syn polskiej ziemi w Zakopanem w dniu 6 czerwca 1997 roku. U stóp Krzyża pod Giewontem wypowiedział do rodaków znamienne słowa:"Umiłowani Bracia i Siostry ..., nie wstydzcie się krzyża. Starajcie na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża!. nie pozwólcie , aby imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym. Dziękujemy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych, szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz...".

Dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. Słowem Bożym i powołaniem misyjnym podzieli sie z nami Siostra Teresa - misjonarka pracująca od wielu lat w Afryce; po Mszy św. będzie można złożyć u Siostry dobrowolną ofiarę na misje św. Zapraszamy również do modlitwy w intencji misji św. zwłaszcza za chrześcijan prześladowanych na świecie.

Dzisiaj w naszej diecezji Święto Dziękczynienia za zebrane plony obchodzone jest  w Śniadowie. Parafię naszą na dożynkach diecezjalnych reprezentuje delegacja z wieńcem ze Starych Niziołk.

Chrzty dzieciom udzielane będą w trzecią niedzielę miesiąca 21 września br. o godz.10.00. Taca zbierana będzie na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła.

W tym kwartale zbierane są ofiary pieniężne /składka/  na opłacenie prac wykonanych w kościele i budynku parafialnym. Z góry serdecznie dziękujemy za ofiary.

W kościele pod koniec września br stolarz na prezbiterium zamontuje wykonane stalle - ławki.

Zakończono na zewnątrz malowanie budynku parafialnego farbami elewacyjnymi; jesienią wewnątrz budynku w części mieszkalnej wykonane zostaną sufity z ociepleniem.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Można jeszcze składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.