Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych
PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 17.08.2014

 

Miesiąc sierpień  jest miesiącem pielgrzymek do maryjnych sanktuariów i rocznic narodowej pamięci o bohaterach, którzy walczyli w obronie Ojczyzyny. Modlimy się za naszą Ojczyznę, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.   Jest to również miesiąc modlitwy o trzeżwość narodu do której zachęcają nas biskupi polscy w  w liście pasterskim. Postarajmy się przynajmniej ograniczyć spożywanie alkoholu jeśli nie jesteśmy podjąć całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. 

W każdą niedzielę sierpnia przede Mszą św. poranną zapraszamy do śpiewania Godzinek do NMP.

 

Dzisiaj w niedzielę 17 sierpnia br.w naszej parafii odbęda się Dożynki - Święto Dziękczynienia i Festyn św. Bartłomieja. O godz.12.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. dziękczynna za zebrane plony w intencji rolników. Gospodarzami tegorocznych Dożynek są mieszkańcy Stare Niziołki /spotkanie i próba generalna w kościele w środę po Mszy św. o godz.19.30./ Po zakończonej liturgii dziękczynienia Bogu za plony w procesji z wieńcami dożynkowymi przechodzimy na plac obok kościoła.

Program  Festynu  św. Bartłomieja:

- godz.13.30 - oficjalne otwarcie Festynu i dzielenie się chlebem

                        wręczenie medali, odznaczeń strażakom OSP w Kuleszach Kościelnych, ochodzącej jubileusz swojego istnienia

- godz.14.30 - występ zespołu "Rokietnica" z Kulesz Kościelnych

- godz.15.15 - wręczenie nagród drużynom z Parafianej Ligi Piłki Nożnej

-godz.16.00 - Parada motocyklistów

- godz.16.20 - konkurs wiedzy o Gminie Kulesze Kościelne

- godz.16.40 - występ Młodych Talentów

- godz.17.30 - występ zespołu Rokietnica

-godz.18.15 - występ Joanny Kulesza, Kingi Chracewicz i grupy tanecznej "Magnetic" z CKE-nego z Kulesz Kościelnych

-godz.19.00 -występ zespołu ' Klimat "

-godz.19.30 - Gwiazda wieczoru - koncert Magdy Dureckiej piosenkarki z Opola, laureatki festiwali, autorki własnych tekstów piosenek o miłości.

- godz.20.30 - występ zespołu muzycznego "Exaited"

- godz.21.45 - występ zespołu "Avanti"

-godz.22.00 - pokaz pirotechniczny sztucznych ogni

-godz.22.15 - zakończenie Festynu.

Od godziny 12.00 do godz.19.00 bezpłatne atrakcje dla dzieci /dmuchane zjeżdzalnie, euro bungee, wioska indiańska itp./

Imprezę poprowadzi prezenterka - Martyna Tober. Prosimy , by mieszkańcy innych wiosek włączyli sie w przygotowanie wieńców dożynkowych i wiejskich stołów. Na Dożynki i Festyn św. Bartłomieja zapraszają: Wójt Gminy Kulesze Kościelne, Ks. Proboszcz Parafii i organizator festynu. Życzymy wszystkim dobrej zabawy bez nadużywania trunków wyskokowych.

 

W piątek o 15.00 - Godzina Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz.16.00.  W sobotę  24.08. br w Wigilię przed odpustem św. Bartłomieja na cmentarzu grzebalnym w Kuleszach Kościelnych o godz.19.00 zostnie odprawiona Msza św. za naszych zmarłych.

 

Za tydzień w naszej parafii w niedzielę 24 sierpnia br. obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci św. Bartłomieja. Uroczystościom odpustowym przewodniczyć będzie Ks. Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, który odprawi sumę odpustową, wygłosi Słowo Boże i poświęci nowy ołtarz św. Rodziny i polichromię w kościele. Przez  dwie niedziele: w czasie Dożynek i odpustu parafialnego zbierane będą na tacę ofiary na regulowanie należności za wykonane prace w naszej świątyni. Na sumie prosimy nie zastawiać  placu przed samym kościołem samochodami.

 

W ubiegłym tygodniu zakończono prace ze złoceniem ołtarza św. Rodziny, wstawiony został również w kaplicy św. Rodziny nowy witraż przedstawiający Zwiastowanie NMP i sen św. Józefa - dar od ojców i matek naszej parafii. W przyszłą niedzielę w czasie odpustu można jeszcze nabyć obraz  - kopię rzeżby św. Rodziny i przekazać ofiarę na witraż.

 

Do sprzątania kościoła przed uroczystością odpustową zapraszam na sobotę na godz.9.00 mieszkańców z Kulesz Kościelnych z ul. Nowej.

W tym i następnym tygodniu do prac przy kościele i na cmentarzu grzebalnym zapraszam nastepujace wioski:

na wtorek /19.08./ - Niziołki Dobki; w środę /20.08./ -Stare Niziołki;  w czwartek /21.08./ -Stara Litwa; w piątek /22.08./ - Kulesze Litewka. Każdego dnia potrzebny będzie ciągnik - Tur oraz narzędzia \: piła motorowa, wykaszarki na żyłkę i na tarczę, zwykłe kosy, łopata, siekiery, grabki, widły...

 

 

W  niedzielę 6.07. br na spotkaniu z Radą parafialną przedstawiłem plan wykonanych i wykonywanych prac parafialnych w bieżącym roku. W kościele założono system multimedialny, napęd elektryczny na dzwony; malarz w lipcu  zakończy odnawianie stacji drogi krzyżowej, , w sierpniu br stolarz będzie zestawiał na prezbiterium drewniane stalle /ławki/, witrażysta wstawi nowy witraż NMP i św. Józefa /dar ojców i matek parafii/ w kaplicy św. Rodziny.

W budynku parafialnym w tym roku oddaliśmy do użytku środkową część z salą parafialną, w częściach nieszkalnych założono c.o. na eco-groszek, a na jesieni wykonane zostaną sufity z ociepleniem. Powyższe prace są kosztowne, za które nie jesteśmy w tej chwili za wszystko zapłacić, zważywszy na to, że ubiegły rok zamknęliśmy ujemnym deficytem. Stąd też moja prośba o dodatkową zbiórkę w tym miesiącu /do 20 lipca/ na potrzeby kościoła. Za pozytywną odpowiedz na moją prośbę pragnę serdecznie podziękować mieszkańcom Starego Kalinowa, którzy już przekazali ofiarę ponad 1200 zł. na potrzeby parafii. Dziękuję również za składane ofiary na witraż NMP i św. Józefa /dar ojców i matek parafii/ do kaplicy św. Rodziny.

 

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

  

Można składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

 

 W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

 

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.