Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych
PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  11.10.-18.10.2015

 

Dzisiaj w niedzielę 11 pazdziernika br przypada Dzień Papieski. O godz.10.00 odprawiona będzie uroczysta Msza św. , a po Mszy św. odbędzie się program słowno-muzyczny poświęcony naszemu Rodakowi św. Janowi Pawłowi II. Oprawę Mszy św. i programu wykona orkiestra dęta z Podgórza pod kierunkiem ks. kanonika Mirosława Orłowskiego, oprawę zaś słowną - dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Kuleszach Kościelnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich na powyższą uroczystość. W niedzielę papieską do puszek zbierane będa ofiary na Fundusz Stypendialny jako pomoc materialna dla uczącej się młodzieży pochodzącej z najuboższych rodzin. Dziś nabożeństwo rózańcowe po Mszy św. o godz.8.00, w przyszłą niedzielę po sumie.

 

W przyszłą niedzielę 18.10.br  podczas Mszy św. o godz.10.00 udzielane będą chrzty dzieciom. Taca z trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Za tydzień rozpoczynamy tydzień modlitw za misje św.

W środę  14.X. br przypada święto Edukacji Narodowej. Wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty polecamy w tym dniu modlitwie różańcowej.

 

Za dwa tygodnie w niedzielę 25.X.2015 w naszej parafii rozpoczną się Adoracje Najświętszego Sakramentu - 40 -Godzinne Nabożeństwo, którym przewodniczyć będzie ks. kan. Kazimierz Ostrowski - Dyrektor Studium Muzyki i Śpiewu w Łomży.

WSD w Łomży zwraca sie z prośbą do każdej parafii o zbiórkę płodów rolnych lub ofiar pieniężnych na potrzeby Seminarium.Produkty rolne można dostarczać do końca pazdziernika.

 

W niedzielę 25 pazdziernika br /za dwa tygodnie/ w Polsce odbęda się wybory parlamentarne, które będą miały kluczowe znaczenie dla kształtu i tożsamości naszej Ojczyzny. Polska potrzebuje naprawy w wielu dziedzinach życia społecznego, gospodarczego i moralnego. Będziemy wybierać posłów i senatorów, którzy będą nas reprezentować  w nowym rządzie i parlamencie. Potrzeba więc ludzi sumienia - o których wołał nasz wielki Rodak Papież św. Jan Paweł II; ludzi nie tylko kompententnych, ale prawych, uczciwych, szanujących wiarę, tradycję i kulturę narodu, którym powierzono by najważniejsze urzędy w państwie. Kościół w nauczaniu społecznym przypomina swoim wiernym - świeckim katolikom o uczestniczeniu w życiu publicznym dla wspólnego dobra ojczyzny i dokonywania właściwych wyborów. Osoba wierząca w Boga w zgodzie z własnym, dobrze uformowanym sumieniem powinna wybierać kandydatów i partie polityczne do władzy o poglądach ideowo zbliżonych  do chrześcijańskiej wizji człowieka, a odrzucić stanowczo pogłądy libertyńskie i antychrześcijańskie reprezentowane przez partie i środowiska lewicowe - liberalne o korzeniach marksistowskich .

Wszystkie sprawy naszej Ojczyzny a zwłaszcza nadchodzące wybory polecajmy Bogu i  Maryi - Królowej Polski w modlitwie różańcowej.

 

 

 Firma od okien pobrała pomiary na zewnętrzne okna w kościele, które wstawione zostaną na przełomie miesiąca X/XI br. 

W budynku parafialnym trwają prace wykończeniowe mieszkania..dla pana organisty.. W kościele zostały pozłocone drewniane elementy /stalle/ na prezbiterium, klęcznik i ambonka. Wykonana również została tapicerka foteli i ławek. 

 

Świetlica Wiejska /Centrum Edukacyjno - Kulturalne/ w Kuleszach Kościelnych zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia:

- we wtorki na karaoke dla młodzieży

- w czwartki zabawy i zajęcia plastyczno-techniczne i kulinarne dla dzieci szkoły podstawowej /dzieci chętne w zajęciach czwartkowych mogą się zapisywać od poniedziałku do piątku w godz.10.00-18.00/.

Szczególowe informacje można uzyskać na stronie internetowej: www.kuleszekoscielne.naszabiblioteka.com

 

 

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

  

 

 W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

 

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.