Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.07.-17.07.2016

Dzisiaj 10 lipca, jak w każdym miesiącu wspominając ofiary tragedii smoleńskiej modlimy się za naszą Ojczyznę i za sparwujących w niej władzę. O godz.17.00 odprawiona w tej intencji będzie Msza św. Modlić się będziemy również o pokój i zgodę między narodami oraz o bezpieczny i owocny przebieg Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Dzisiaj na Jasnej Górze odbywa się 25 pielgrzymka Rodziny Radia Maryja.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz.10.00 udzielane będą chrzty dzieciom.

Można zapisywać się na łomżyńską pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę , która wyrusza z Łomży w dniu 1 sierpnia.

Wstawiono nowy witraż w kościele poświęcony 1050 rocznicy Chrztu Polski i 60 rocznicy Ślubów Jasnogórskich. Witraż jest fundowany z ofiar parafian i dzieci pierwszo-komunijnych. Wokól kościoła wykonano nowy chodnik.

Na cmentarzu grzebalnym  przeprowadzone zostały prace porządkowe. Na końcu cmentarza wstawiono kontener o pojemności 7 m.sześciennych, do którego można składować odpady z tworzyw sztucznych, natomiast ziemię, żywe zwiędłe kwiaty,wieńce składujemy przy tablicy "odpady naturalne". Niemniej jednak proszę o zabieranie ze sobą odpadów z grobów zmarłych i ograniczanie zakupowania na pogrzeby wieńców zwłaszcza z tworzyw sztucznych. Prośbę swą motywuję coraz większymi kosztami utrzymania cmentarza jak np. wywóz śmieci, pobór wody czy też pielęgnacja drzew.

Młodzież naszej parafii o 15 roku życia może zgłaszać się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży , które odbeda się w Krakowie w dniach 25 lipca - 1 sierpnia br. Są trzy opcje : tygodniowa kosztuje 620 zł., wekendowa - 310 zł i jednodobowa - 150 zł. Na zakończenie spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem 30-31.VII.2016r.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.