Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.06.-03.07.2016

W środę 29 czerwca br przypada Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Msze św. o godz.9.00,  11.30 i 17.00. Taca zbierana jest na Stolicę Apostolską.

W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca : msze św. rano o godz.7.00 i popołudniu o godz.16.00. zachęcamy dzieci pierwszokomunijne do obchodzenia pierwszych piatków miesiąca. Msze św. w pierwsza sobotę miesiąca rano i popołudniu /ze ślubem/.

W przyszłą pierwsza niedzielę miesiąca  po mszy św. o godz.10.00 - nabożeństwo z adoracją Najświętszego Sakramentu. Taca zbierana będzie na potrzeby WSD w Łomży.

W najbliższą sobotę przez teren naszej parafii w godzinach przedpołudniowych jak co roku przechodzić będzie piesza pielgrzymka do Hodyszewa/ w liczbie ok.100 osób/. O godz.10.00 pielgrzymi będą w Kuleszach Kościelnych, a ok. godz.13.00 w Starym Kalinowie. Prosimy mieszkańców tych wiosek o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów.

Dzisiaj po mszy św. o godz.10.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie rodziców z dziećmi zinteresowanych wyjazdem  z ks.Jarkiem na obóz piastowsko- sportowy , który odbędzie się w dniach 16 -30 lipca br w Ptakach k. Nowogrodu. Dzisiaj od godz.14.00 na boisku w Nowym Wyknie odbędą się mecze parafialnej ligi piłki nożnej.Dzisiaj po mszy św. o godz.18.00 z racji zakończenia roku szkolnego zapraszamy ministrantów i scholę na kiełbaskę z grila i ogniska. Chłopcy kl. IV  Szk.P mogą zapisywać się do ministrantów, dziewczęta od nowego roku szkonego do scholi.

Podczas tegoorocznej Gali  Mistrzów AgroLigii , która odbyła się w dniu 14 czerwca br w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie /można zobaczyć zdjęcia w galerii/wspólnie z p. starostą i p. wójtem w imieniu mieszkańców  zaprosiliśmy  pana Prezydenta dra Andrzeja Dudę na obchody 525-lecie parafii, odsłonięcie pomnika Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia , nadania imienia  szkoły i ronda, które będą miały miejsce w Kuleszach Kościelnych w dniu 25 sierpnia 2018 roku. W tydzień póżniej Biuro Kancelarii Prezydenta RP  potwierdziło udział Pana Prezydenta RP wraz z małżonką w naszych uroczystościach. Przed nami 2 lata wzmożonej pracy w przygotowaniu na to piękne wydarzenie. Zachęcam więc swoich parafian do solidarnej współpracy.

Od 1 lipca br w naszej parafii na stałe podjął pracę organisty pan Zbigniew Kulesza. Życzymy Panu organiście Bożego błogosławieństwa w służbie Bogu i wiernym poprzez piękny śpiew i muzykę, zdrowia i satysfakcji z wykonywania swego powołania.

Od czerwca i przez okres wakacyjny w miesiącach: lipiec i sierpień Msze św. w dni powszednie odprawiane będą rano o godz.7.00 /7.30/ popołudniu tylko w środy z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.00 i w piątki o godz.16.00.

Wstawiono nowy witraż w kościele poświęcony 1050 rocznicy Chrztu Polski i 60 rocznicy Ślubów Jasnogórskich. Witraż jest fundowany z ofiar parafian i dzieci pierwszo-komunijnych. Wokól kościoła wykonano nowy chodnik.

Na cmentarzu grzebalnym  przeprowadzone zostały prace porządkowe. Na końcu cmentarza wstawiono kontener o pojemności 7 m.sześciennych, do którego można składować odpady z tworzyw sztucznych, natomiast ziemię, żywe zwiędłe kwiaty,wieńce składujemy przy tablicy "odpady naturalne". Niemniej jednak proszę o zabieranie ze sobą odpadów z grobów zmarłych i ograniczanie zakupowania na pogrzeby wieńców zwłaszcza z tworzyw sztucznych. Prośbę swą motywuję coraz większymi kosztami utrzymania cmentarza jak np. wywóz śmieci, pobór wody czy też pielęgnacja drzew.

Młodzież naszej parafii o 15 roku życia może zgłaszać się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży , które odbeda się w Krakowie w dniach 25 lipca - 1 sierpnia br. Są trzy opcje : tygodniowa kosztuje 620 zł., wekendowa - 310 zł i jednodobowa - 150 zł. Na zakończenie spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem 30-31.VII.2016r.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.