Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -26.10.2014

Dzisiaj w naszej diecezji w kościołach konsekrowanych obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła. Naszą świątynię zbudowaną w stylu neogotyckim w latach 1911 - 1926 konsekrował tuż przed II wojną światową Ks. Biskup Łomżyński Stanisław Łukomski w niedzielę 18 czerwca 1939 roku. W ostatniach latach przeprowadzono gruntowną renowację tej świątyni.

Od wczoraj w naszej parafii trwają Adoracje Najświetszego Sakramentu - czterdziestogodzinne nabożeństwa, które prowadzi ks. prałat Mirosław Mikulski z Warszawy. Dzisiaj po Mszy św. o godz.10.00 odprawione będzie nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową. Jutro w /poniedziałek/zakończenie Adoracji;  Msze św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, wspólną adoracją i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem odprawione będą o godz.9.00, 11.30 i 17.00. Do sakramentu pokuty przystępujemy w poniedziałek korzystając z posługi kapłanów.

We wtorek 28.X.br. przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza ; w czasie nabożeństwa różancowego o godz. 17.00 modlimy się za Księży Biskupów Tadeusza Zawistowskiego i Tadeusza Bronakowskiego oraz za wszystkich solenizantów.

W sobotę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą o godz.8.00,  10.00 / z procesją na cmentarz/ ; po procesji i modlitwie za zmarłych przy poszczególnych stacjach na cmentarzu grzebalnym ok. godz.12.00 będzie odprawiona Msza św. za zmarłych kapłanów. Uwaga: Mszy św. popołudniowej nie będzie. Taca z Uroczystości Wszystkich Świętych zbierana będzie na częściowe uregulowanie należności za wykonane prace renowacyjne naszej świątyni.

Dzień Zaduszny w tym roku przypada w niedzielę 2 listopda; porządek nabożeństw obowiązuje niedzielny / 8.00, 10.00  12.00, 17.00. /Główne nabożeństwo żałobne za zmarłych z naszych rodzin odprawione będzie o godz.12.00. Po sumie procesja na cmentarz i modlitwa różańcowa za zmarłych.

Przed Świętami jak co roku porządkujemy groby nie tylko naszych bliskich, ale również możemy uczynić dobry uczynek zadbawszy o sąsiednią zaniedbaną , zapomnianą mogiłę.

Do prac porządkowych na cmentarzu grzebalnym zapraszam na wtorek 28.X.br Wnory Wiechy /całą wieś/; na środę  29.X. Nowe Grodzkie i Grodzkie Szczepanowięta / z każdej wioski potrzebny jest jeden ciągnik Tur i jedna przyczepa.   Na czwartek 30.X. - Gołasze Dąb / dwa Tury i trzy przyczepy/ i na piątek 31.X. - Stare Grodzkie /jeden Tur i jedna przyczepa/. Proszę o zabranie narzędzi, które będą potrzebne do robienia porządków: łopaty, grabie , widły , podkaszarki, kosy, siekiery, piła motorowa itp.

Do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańcow z ul. Głównej, Obwodowej i Polnej w piątek na godz.9.00.

W dnaich 1 - 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny i ofarować go za naszych zmarłych i dusze w czyścu cierpiące. Od 2 - 10 listopada w kościele o godz.17.00 w dni zwykłe odprawiana będzie nowenna za naszych zmarłych /różaniec w czasie którego czytane będą przypominki jednorazowe/. Zdrowaśki roczne i Msze św za zmarłych przyjmowane są w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Na podzwonne można ofiary złożyć u pana kościelnego.

Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na Caritas.

W dniu 5 listopda br. Ks. Biskup Tadeusz Bronakowski z Łomży zakończy II etap wizyty pasterskiej w naszej parafii. O godz.9.00 gościnnie odwiedzi Zespół Szkół w Kuleszach Kościelnych spotykając się z uczniami i nauczycielami. O godz.11.00 w kościele odprawi w intencji grup i stowarzyszeń parafialnych Mszę św. Po Mszy św. w sali parafialnej odbędzie się spotkanie Ks. Biskupa z parafialną Radą ekonomiczno - duszpasterską.  Po obiedzie na zakończenie Ks. Biskup złoży wizytę w Urzędzie Gminy.

W imieniu Dyrektora ekonomicznego WSD w Łomży proszę do końca tego miesiąca o zbiórkę płodów rolnych na rzecz Seminarium Duchownego.

Od dzisiaj 19.X.br do 24.X.br w Sokołach prowadzony jest dla narzeczonych kurs przedmałżenski po mszy św. o godz.17.00.

Bóg zapłać mieszkańcom parafii za złożone w tym kwartale ofiary na kościół i witraż, z których opłacone zostały prace renowacyjne stacji drogi krzyżowej, wykonanie witraża i prac w budynku parafialnym. Na prezbiterium stolarz zestawia nowe ławki i stelle.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Można jeszcze składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.