Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  07.02 - 14.02.2016

Dzisiaj w V zwykłą - pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz.10.00  - odprawione będzie nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Na sumie - poświęcenie wody.

W najbliższą środę  10 lutego br rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W czasie Mszy św. o godz.9.00, 11.30, 17.00  odbędzie obrzęd posypania głów poświęconym popiołem  na znak pokuty, do której zachęca Kościół. Od środy popielcowej /w tym dniu obowiązuje post ścisły/ rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeżwość narodu - w tej intencji  w piątek zostanie odprawiona Droga krzyżowa.. W środę 10 lutego - jak w każdym miesiącu tego dnia odprawiona zostanie o godz.9.00 Msza św. za Ojczyznę - modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo , opiekę Maryi - Królowej  dla naszej Ojczyzny i rządzących.

W okresie Wielkiego Postu, w Roku Miłosierdzia Pan Jezus zaprasza nas do czynienia dobrych uczynków i rozważania Jego zbawczej  Męki w czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Wkażdy piątek W. Postu nabożeństwo Drogi krzyżowej odprawiane będzie po Koronce do Miłosierdzia Bożego /godz.15.00 - wystawienie N.S., Koronka do Bożego Miłosierdzia, po błogosławieństwie Najśw. Sakramentem - Droga krzyżowa/; na zakończenie o godz.16.00 - Msza św.

Nabożeństwa Gorzkich Żali odprawiane będą w niedziele; w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.8.00. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych możemy zyskać odpust zupełny spełniając odpowiednie warunki przepisane przez Stolicę Apostolską.

W środę popielcową po Mszy św o godz.11.30 Figura Matki Bożej Fatimskiej i Obraz M.B.Cz. udają się do Starych Grodzkich.

W czwartek 11 lutego - we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II - Papieża. Zapraszamy chorych na godz.17.00, na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem.

W piątek o godz.18.00 - spotkanie scholi, o godz.19.00 - próba chóru  na którą zapraszamy również nowe chętne osoby obdarzone darem śpiewu.

Drużyna chłopców /rocznik 2000-2001/ z naszego Zespołu Szkół  w XXV   Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Warszawie zajęła II miejsce . Serdecznie gratulujemy!

W dn. 12-14 lutego br w Hodyszewie odbęda się kolejne rekolekcje Spotkań Małżeńskich, na które zapraszamy młode małżeństwa, małżeństwa ze stażem oraz te które przeżywają problemy, kryzysy małżeńskie. Szczególowe informacje na stronie int. www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com

Młodzież naszej parafii o 15 roku życia może zgłaszać się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży , które odbeda się w Krakowie w dniach 25 lipca - 1 sierpnia br. Są trzy opcje : tygodniowa kosztuje 620 zł., wekendowa - 310 zł i jednodobowa - 150 zł. Na zakończenie spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem 30-31.VII.2016r.

Ponadto w lutym i marcu br w rejonach dekanalnych odbedą się szkolenia dla wolontariuszy ŚDM , którzy bedą zabezpieczać porządek,  zdrowie /ratownictwo medyczne/ i tłumaczyć z języków obcych /angielskiego, rosyjskiego, francuskiego i niemieckiego../ Mogą zgłaszać sie chętne osoby na wolontariuszy.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.