Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA  25.09. - 02.10.2016

W czwartek przypada świeto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - uroczystość patronalna katedry łomzyńskiej.

W sobotę 1 pazdziernika przez cały miesiąc odprawiane będą nabożeństwa różańcowe: w dni zwykłe po mszy św. o godz.17.00 /w piątki po Koronce Miłosierdzia Bożego o godz.15.30, na zakończenie msza św./; niedziele po Mszy św. na zmianę - w przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz.10.00. Zapraszamy parafian do modltwy różańcowej w intencji  pokoju na świecie, za Kościół i Ojczyznę naszą wypraszjąc również potrzebne łaski dla naszych rodzin.

Msza św. na zakończenie peregrynacji figury M.B. Fatimskiej i Obrazu M.B.Cz. w Gołaszach Górki odprawiona będzie jutro o godz.14.00 / u sołtysa/. Figurę i obraz przejmują mieszkańcu Gołasze Puszcza.

Dzisiaj po mszy św. o godz.10.00 w kościele odbędzie się spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

W piątek o godz.17.30 lekcja z gitarą i spotkanie scholi, o godz.19.00 - próba chóru.

W tym tygodniu wokół koscioła zakończymy zkładanie  trawników i zieleni / bardzo proszę o niewprowadzanie psów na teren przykościelny, obowiązuje zakaz jazdy wokół kościoła na deskorolkach, na rowerze czy innych pojazdach, po Mszy św. po ślubie przy składaniu życzeń parze młodej nie wystrzelujemy na schodach koscioła tzw. confetti  Z racji rozpoczynających się parc polowych /zbiór kukurydzy/ przesuwamy nasze prace parafialne na połowę pazdziernika.. We wrześniu Firma nagłasniająca wymieniła w kościele stare głosniki na nowe celem poprawienia słyszalności.

W tym miesiącu składamy kwartalne ofiary na prace wykonane przy kosciele i te które obecnie sa kontynuowane.

Uwaga i prośba:

Na cmentarzu grzebalnym odpady sztuczne /duże wieńce,kwiaty,doniczki,znicze.../  składujemy do dużego kontenera znajdującego się na końcu cmentarza . Natomiast obok kontenera, przy parkanie z tablicą " Odpady naturalne" wyrzucamy odpady naturalne jak: ziemia, wieńce z żywych gałązek jegilny, kwiaty itp. Poza wyznaczonym miejscem na odpady  obowiązuje zakaz wyrzucania śmieci w innych miejscach cmentarza. Bardzo proszę o przestrzeganie tej zasady. Wdzięczny jestem tym, którzy odpady z cmentarza zabierają ze sobą do domowych śmietników.

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.