Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -16 11.2014

Dzisiaj w niedzielę 16 listopada 2014 roku odbywają się w Polsce wybory do władz samorządowych: województwa, miasta, powiatu, gminy. W naszej gminie wybieramy wójta gminy, radnych do sejmiku województwa, powiatu i gminy. Otrzymamy karty do głosowania w czterech kolorach / różowa, biała, żółta, niebieska/, na każdej z nich możemy zaznaczyć tylko jednego kandydata na wójta, po jednym radnym do sejmiku,  powiatu i gminy  stawiając w kratce przy nazwisku osoby - znak: X .

Na terenie Gminy Kulesze Kościelne są cztery Obwodowe Komisje Wyborcze z siedzibą:

1. Gimnazjum w Kuleszach Kościelnych ul. Główna 2 - do której należą: Chojane Bąki, Chojane Gorczany, Chojane Piecki, Kulesze Kościelne, Kulesze Podawce, Kulesze Podlipne, Wnory Wiechy.

2. Szkoła Podstawowa w Kuleszach Kościelnych ul. Główna 2 - do której należą: Grodzkie Szczepanowięta, Kulesze Litewka, Leśniewo-Niedzwiedz I, Leśniewo- Niedzwiedz II, Niziołki Dobki, Nowe Grodzkie, Stara Litwa, Stare Grodzkie, Stare Niziołki, Stypułki Giemzino,, Wnory Pażochy, Wnory Wypychy.

3. Urząd Gminy w Kuleszach Kościelnych ul. Główna 6 - do której należą: Czarnowo Biki, Gołasze Dąb, Gołasze Mościckie,  Nowe Wykno, Stare Wykno, Tybory Uszyńskie.

4. Kalinowo Solki -  do tego obwodu należą:  Chojane Pawłowięta, Chojane Sierocięta, Chojane Stankowięta, Faszcze, Kalinowo Solki, Nowe Kalinowo, Stare Kalinowo.

Uwaga: lokale wyborcze czynne są od godz.7.00 do godz.21.oo.

W trosce o małe ojczyzny /gmina, powiat, miasto, województwo/ o ich pomyślny rozwój prosimy o liczny udział w wyborach samorządowych stawiając na ludzi uczciwych, dbających o dobro wspólne i wyznających wartości takie jak Bóg, Honor, Ojczyzna. W dniu dzisiejszym prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny i uczciwych wyborów  do władz samorządowych.

W środę o godz.17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz.18.00 spotkanie scholi.

W piątek - wspomnienie ofiarowania NMP, w dzień imienin  Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego polecamy naszej modlitwie Dostojnego solenizanta. O godz. 15.00 - nabożeństwo Miłosierdzia Bożego. Msza św. o god.16.00.

W przyszłą niedzielę /23.XI.br/ obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W czasie Mszy św. o godz.10.00 odprawione będzie nabożeństwo do NSPJ z  odmówieniem Aktu poświęcenia się Jezusowi Chrystusowi Króla królow i Pana panów.

W tym miesiącu /w IV kwartale/ zbierane są ofiary na kościół na opłacenie zaległości za wykonane prace w kościele i budynku parafialnym. Z góry serdecznie składam Bóg zapłać!

Od dziś w zakrystii lub w kancelarii parafialnej można nabyć poświęcone opłatki

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Można jeszcze składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.