Parafia św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE -22.05. 2015

W niedzielę 24 maja br. obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz.10.00  Msza św. będzie odprawiona w intencji dzieci rocznicowej Komunii św,. w czasie której dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy św. spotkanie z młodzieżą do Bierzmowania. Nabożeństwo majowe odprawione będzie po sumie.

W poniedziałek 25 maja br przypada Święto NMP - Matki Kościoła. Msze św. odprawione będą o godz.9.00,  11.30 i o godz.19.00

W niedzielę 24 maja br. odbędzie się II tura wyborów Prezydenta RP. W I-szej turze w naszej gminie zwyciężył kandydat Zjednoczonej Prawicy - Pan Dr Andrzej Duda z poparciem 78,6 % wyborców,  drugi - P.Paweł  Kukiz z poparciem ok.10% i trzeci - obecny Prezydent z wynikiem ponad 4% wyborców. Frekwencja wyniosła 53,1 %.  W poczuciu obowiązku i miłości  wobec Ojczyzny zapraszamy wszystkich uprawnionych do udziału w II - giej turze wyborów, do której przeszli Pan Dr Andrzej Duda i obecny Prezydent. Głosowanie odbywać się będzie:

1. w Gimnazjum/dla wiosek: Chojane Bąki, Chojane Gorczany, Chojane Piecki,Kulesze Kościelne,, Kulesze Podawce,Kulesze Podlipne, Wnory Wiechy/;

2. w Szkole Podstawowej /dla wiosek: Grodzkie Szczepanowięta, Kulesze Litewka, Leśniewo Niedzwiedz I, Leśniewo Niedzwiedz II, Niziołki Dobki, Nowe Grodzkie, Stara Litwa, Stare Grodzkie, Stare Niziołki, Stypułki Giemzino,, Wnory Pażochy, Wnory Wypychy/;

3. w Urzędzie Gminy /dla wiosek: Czarnowo Biki, Gołasze Dąb, Gołasze Mościckie, Nowe Wykno, Stare Wykno, Tybory Uszyńskie/;

4. w Kalinowie Solki w budynku socjalnym /dla wiosek: Chojane Pawłowięta, Chojane Sierocięta, Chojane Stankowięta, Faszcze, Kalinowo Solki, Nowe Kalinowo, Stare Kalinowo/.

Wyborca otrzymuje od komisji jedną opięczentowaną  kartę z nazwiskami dwóch kandydatów na prezydenta według koleności alfabetycznej. Aby głos był ważny - stawiamy tylko jeden znak "X" w kratce przy nazwisku wybranego kandydata. Powinniśmy zabrać ze sobą dowód tożsamości i własny długopis. Dziś dokonujemy  poważnego wyboru Głowy Państwa - Prezydenta, który spełniałby kryteria osobowości jak uczciwość, kultura osobista, głęboki patriotyzm wyrażający się w miłości do narodu i Ojczyzny, a dla nas katolików - co też jest ważne, by nowy Prezydent był człowiekiem  wierzącym w Boga, szanującym prawo Boże i tradycję. Módlmy się o dobry wybór Prezydenta i o uczciwe wybory. Jest to nasz obowiązek wobec Ojczyzny, jeśli chcemy zmieniać ją na lepsze; budować nasze Państwo na prawdzie, sprawiedliwości społecznej , na ładzie moralnym opartym na Boskich prawach /z przemówienia Ojca Św.Jana Pawła II/.

Proszę Was moi Drodzy o modlitwę za naszą Ojczyznę, o dobry dla Polski wybór Głowy Państwa i liczny udział w wyborach. Idąc za głosem Wielkiego Prymasa Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego  i Wielkiego Papieża św. Jana Pawła II oddajemy Ojczyznę naszą i jej trudne "dziś "pod opiekę Jasnogórskiej Pani - Królowej Polski.

We wtorek o godz.20.00 - próba chóru. W środę spotkanie scholi w sali parafialnej o godz.17.30. Msza św.

W tym miesiącu radni- sołtysi zbierają II kwartalną składkę na kościół. W budynku parafialnymw najbliższym czasie prowadzone będa dalsze prace; we wrześniu do użytku zostanie oddane jedno z mieszkań. W kościele w okresie letnim złocone będą drewniane elementy na prezbiterium, wykonana zostanie również tapicerka. W drugiej połowie roku wstawione będą następne zewnętrzne okna aluminiowe.

W pierwszą niedzielę czerwca br odbędzie się w Kuleszach Koscielnych i Festyn św. Rodziny, organizowany przez parafię i starostwo powiatowe. O godz.10.00 Ks. Biskup Stanisław Stefanek odprawi Mszę św. dla małżonków, którzy w tym roku obchodzą 50-lecie i 25-lecie małżeństwa. Zapraszamy chętne osoby do pomocy w organizacji festynu, jak również mile widziani są sponsorzy.

Parafia Sokoły organizuje jesienią br w dniach 3-10.X. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szcegółowe informacje można uzyskać u ks. Arkadiusza w Sokołach tel. 692077483

Wspólnie z Caritas Diecezji Łomżyńskiej organizujemy dla rodzin i dzieci na terenie ośrodka /Baliki/ w Ptakach obóz indiańsko-sportowy " Tygrysy", który odbędzie się w terminie 18-31 lipca 2015 r. Koszt z wyżywieniem i noclegami  / do wyboru w namiotach lub kilku-kilkunastosobowych domkach letniskowych/ wynosi 300 zł. od osoby. W programie: zawody sportowe, kajaki, katecheza, gry i zabawy indiańskie, bitwa pod Grunwaldem, nauka pisania ikon i spiewu i wiele innych atrakcji.

Dyrektor  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem w dniu 27 czerwca 2015 roku zaprasza absolwentów roczników 1947-2005 na Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Studium Nauczycielskiego w Wysokiem Mazowieckiem zorganizowany z okazji 70 rocznicy utworzenia szkoły.Szczególowe informacje można uzyskac w Sekretariacie szkoły.

Zapraszamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za naszą Ojczyznę pod hasłem: Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi; / w każdej chwili można się przyłączyć do krucjaty; wystarczy codziennie odmówić przynajmniej jeden dziesiątek różańca w tej intencji/. Wypełnione deklaracje   zostały przesłane do O. Paulinów na Jasna Górę. Do tej pory deklarację złożyło ok.70 osób.

Można jeszcze składać ofiary na nowy witraż do kaplicy  św. Rodziny. Za składane ofiary na witraż jak i inne  prace w kościele składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich darczyńców polecamy modlitwie.

W związku z wejściem z dniem 1 lipca br. nowej ustawy śmieciowej prosimy o nie wyrzucanie śmieci na terenie cmentarza grzebalnego .

Interesanci do kancelarii parafialnej mogą się zgłaszać codziennie /oprócz niedziel/ w godzinach rannych po mszy św. w godz.8.- 9.00 lub popołudniu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Poza tym kapłan jest dostępny o każdej porze dnia o ile jest obecny i dysponuje czasem.