XIX niedziela zwykła 09.08.2010

Ks. Bogdan MalinowskiOgłoszenia

  1. W najbliższą sobotę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP  zwane tradycyjnie Swiętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. z poświęceniem wianków: ziół, kwiatów… odprawiane będą o godz. 8.00,  10.00 ,  12.ooo i 17.00. W tym roku 15 sierpnia przypada setna rocznica zwycięskiej bitwy   nad bolszewikami  w obronie Warszawy tzw. Cudu nad Wisłą. Modlimy się za poległych żołnierzy, którzy wtedy wywalczyli nam wolność , obronili Stolicę Polski a jednocześnie Europę przed czerwoną zarazą.
  2. W przyszłą niedzielę o godz.10.00 udzielane będą chrzty dzieciom. Taca zbierana będzie na WSD w Łomży. W każdą niedzielę i święta o godz.12.00 na żywo są transmitowane Msze św. z naszego kościoła /wystarczy otworzyć stronę internetową parafii i nacisnąć  ikonkę Youtube/.
  3. Msza św. z nowenną do Matki Bożej w środę o godz.19.00; w piątek o 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz.16.00.
  4. Za dwa tygodnie w niedzielę 23 sierpnia, w odpust ku czci św. Bartłomieja Ap. odbędą się Dożynki parafialne, poświęcenie nowego ołtarza ku czci NSPJ. Suma odpustowa z procesją i pożegnanie ks. proboszcza o godz.12.00. W przeddzień odpustu o godz.19.00 na cmentarzu grzebalnym odprawiona zostanie Msza św. za naszych zmarłych z rodzin.
  5. W związku na nowo rozszerzająco się epidemią koronawirusa i nowych przypadkach zakażeń prosimy o czujność i przestrzeganie przepisów , zaleceń Sanepidu zwłaszcza przy pogrzebach, chrztach, na weselach, w sklepach, w zakładach pracy, w zgromadzeniach w tym również w zgromadzeniach religijnych. Doświadczenie uczy nas , że przy obrzędach pogrzebowych i nie tylko, należy zachować ostrożność , przestrzeganie przepisów sanepidu, władzy świeckiej i kościelnej. Przy pogrzebach w domu czy w kaplicy pogrzebowej gromadzi się najbliższa rodzina , pozostali na zewnątrz /wszyscy w maseczkach/, następnie ciało zmarłego bezpośrednio przewozi się w kondukcie pogrzebowym do kościoła, po odprawionym nabożeństwie w kościele kondukt żałobny udaje się samochodami na cmentarz grzebalny w celu pochowania ciała zmarłego z zachowaniem stosownych przepisów /odległości 1 m między osobami/. Krótko reasumując przy obrzędzie pogrzebowym z udziałem księdza są tylko dwie stacje; w kościele i na cmentarzu… Pozatym wszyscy uczestniczy Mszy św. w niedziele i święta zajmują miejsca oznakowane w ławkach, pozostali mogą stać na zewnątrz placu przed kościołem. Wszystkich obowiązują maseczki /prócz celebransa i osób sprawujących liturgię/, na czas komunii św. częściowo wcześniej zdejmujemy maseczkę i klęcząc przyjmujemy do ust Pana Jezusa. Wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie, przy konfesjonale spowiadamy się stojąc zachowując co najmniej 0,5 m odległości od kratek konfesjonału na których jest folia-membrama. Dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa innych bardzo proszę Was o stosowanie się do w/w zaleceń…Proboszcz Ks.B.M. Prosimy również o modlitwę o ustanie epidemii, o zdrowie dla wszystkich, o pomyślność i Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i rządzących naszym krajem.