III Niedziela Adwentu

Ks. ProboszczOgłoszenia

III Niedziela Adwentu – 13.12.2020 r.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: tygodnika: „Idziemy” z wkładką „Głosu Katolickiego”.
  2. Są do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – 15 zł.
  3. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek. naszym zwyczajem druga taca przeznaczona na Kościół na wschodzie.
  4. Za tydzień II taca przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
  5. W piątek 18 grudnia 9 rocznica święceń biskupich – bp Janusza Stepnowskiego. Pamiętajmy o naszym Pasterzu- Ojcu naszej Diecezji w modlitwach.
  6. Rekolekcje adwentowe odbędą się 19 i 20 grudnia 2020 r. (sobota i niedziela). Z naciskiem na spowiedź w sobotę. Msze święte w sobotę o godz. 1000, 1200, 1500 i 1900. W niedzielę 800, 1000, 1200, 1700. Między mszami wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta pół godziny przed każdą mszą świętą.
  7. Proszę zgłaszać chorych do odwiedzin. Pragniemy aby każdy mógł dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.
  8. Została zrobiona modernizacja nagłośnienia. Mamy obecnie najlepsze możliwe nagłośnienie cyfrowe jakie jest dostępne w Polsce. Tylko niektóre parafie mogę poszczycić się takim nagłośnieniem. Jest to wykonane na próbę żebyśmy mogli je przetestować przez 2 miesiące, czy przynosi jakieś efekty. Czekamy na opinię. Czy warto ponosić koszty?
  9. Bóg do swojej społeczności w Niebie powołał śp. Teresa Grodzka l. 86 – Niziołki Dobki.